MedyaFaresi MedyaFaresi

İşte Savcı Öz'ün Bolu'daki ilk davası

17 Aralık Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sonrasında Bolu’ya düz savcı olarak atanan savcı Zekeriya Öz’ün, burada baktığı ilk adli vaka belli oldu.

Eklenme: 16 Mayıs 2014 17:07 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 19:50

Savcı Öz, gece evinin balkonundan düşen 82 yaşındaki adamın dosyasına bakacak. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) kararı ile Bolu’ya savcı olarak atanan Ergenekon davası savcılarından Zekeriya Öz’ün baktığı ilk adli vaka belli oldu.

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ardından 11 Şubat 2014’te tayin kararı çıkan Zekeriya Öz, 25 Mart’ta izne çıkmış ve 10 Nisan tarihinde de görevine başlamıştı. Özellikle Kıbrısçık ilçesinden sorumlu olduğu öğrenilen ve buradan gelen aile mahkemelerine baktığı belirtilen Öz, balkondan düşen 82 yaşındaki Mehmet Pınarcı'nın dosyasına bakacak.

Borazanlar Mahallesi Bakkalbaşı Apartmanı’nda çocukları ile birlikte oturan 82 yaşındaki Mehmet Pınarcı, önceki gece apartmanın 2’nci katındaki balkona hava almaya çıktı. Balkondan aşağı bakarken dengesini kaybederek düştüğü tahmin edilen yaşlı adam, olay yerinde hayatını kaybetti. 5-6 ay önce eşini kaybettiği için bunalımda olduğu belirtilen yaşlı adamın, intihar etmiş olabileceği şüphesiyle olay yeri inceleme ekiplerinin ardından, o gece nöbetçi olan Zekeriya Öz, cesedi ve olay yerini inceledi. Olay yeri raporunda, ölümün şüpheli görülmesi üzerine yaşlı adamın cesedi otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Vatan