MedyaFaresi MedyaFaresi

İşte o saldırgan! Sultanahmet'te dehşet saçtı!

MEDYAFARESİ VİDEO Sabah saat 10.00 civarı başlayan çatışma tam bir buçuk saat boyunca sürdü. ‘Teslim ol’ çağrılarına olumsuz yanıt veren saldırgan silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.

Eklenme: 30 Kasım 2011 12:49 - Güncelleme: 05 Mart 2016 21:54

SULTANAHMET'TE ÇATIŞMA ANI VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Sultanahmet Meydanı’nda sabah saatlerinde bir anda etrafa ateş açan saldırganın ortaya çıkan fotoğrafında tepeden tırnağa silahlı olduğu ve ‘ava çıkıyormuş gibi sakin tavırlarla yürüyerek Topkapı Sarayı’na doğru ilerlediği ortaya çıktı. Sabah saat 10.00 civarı başlayan çatışma tam bir buçuk saat boyunca sürdü. ‘Teslim ol’ çağrılarına olumsuz yanıt veren saldırgan silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.


ÇİFTE TÜFEK, FİŞEK, TABANCA
 
Saldırganın üzerinde çapraz şekilde astığı tüfekler ve omzunda boydan boya fişeklik bulunuyor. Elinde uzun namlulu bir tüfekle yürürken görüntülenen saldırganın ikinci tüfeğinin pompalı olduğu sanılıyor.

Ayrıca polis yetkilileri, saldırganın sağ bacağında da silah bulunduran saldırganın çantasında da yedek cephane olabileceğini belirtiyor.
 
ÇANTADA YEDEK CEPHANE
 
Deri ceketiyle birlikte Ayasofya’dan sanki İstanbul’da ava çıkmış gibi gezen saldırganın oldukça soğukkanlı olduğu anlaşılıyor.

GÖRGÜ TANIĞI: AVCI MISIN DEDİM
 
Bir görgü tanığı saldırganın soğukkanlılığını "Yanımdan geçti. Pompalı silahı ve fişekleri vardı. Avcı mısın dedim. Allahu Ekber deyip ve Arapça bir şeyler söyledi. 20 saniye sonra silah sesleri gelmeye başladı" diye anlattı.

12 KALİBRELİK AVCI TÜFEĞİ

Saldırganın üzerinde bulunan silah ve ekipman ile ilgili hurriyet.com.tr’ye yorum yapan Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Teknik Kurul Başkanı İsmet Özdemir, saldırganın elindeki ve üzerindeki ekipmanların  12 kalibrelik bir tüfek ile fişek ve fişeklik olduğunu belirtti. Normal bir vatandaşın 15-20 lira arasında bir bedel ödeyerek 25 adetlik paketler halinde satılan bu fişeklere sahip olabileceğini belirten Öztürk, "Burada bu tüfeğin nasıl temin edildiğinin ve elini kolunu sallayarak bu şekilde oraya kadar nasıl gittiğinin araştırılması gerekiyor" şeklinde konuştu. 

SULTANAHMET'TE ÇATIŞMA ANI VİDEO İÇİN TIKLAYIN