MedyaFaresi MedyaFaresi

İşte görevi devralan Berat Albayrak'ın ilk sözleri

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Ekonomi ve Maliye Bakanı olarak atanan Berat Albayrak, görevi devraldı.

Eklenme: 10 Temmuz 2018 16:37 - Güncelleme: 10 Temmuz 2018 16:45

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrakoldu. Albayrak bugün Meclis'te yemin ettikten sonra eski Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan görevi teslim aldı.

İşte Ağbal ve Albayrak'ın açıklamalarından önce çıkan başlıklar;

Naci Ağbal: Elşim çocuklarım bu dönemde bize sabır gösterdiler Allah onlardan razı olsun. İnşallah önümüzdeki günlerde memleketimiz için daha güzel işler olur. En büyük minettarlığım sayın Cumhurbaşkanımıza bize her zaman destek oldu. Memleketimizin değişim, dönüşümünün lideri, mimarıdır. Bütün mesai arkadaşlarımdan hellalik istiyorum. Benim varsa hakkım helal olsun.

Berat Albayrak: Bugün buraya teşrif eden siz değerli basın mensubu arkadaşlar olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum. Naci bey inşallah yeni görevlerde olacak. Maliye çok önemli bir bakanlık.

Burada böyle bir görevi almak hele Naci bey gibi bir bakandan devralmak gurur verici. Ağır ve büyük bir sorumluluk. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çok büyük işler gerçekleştirdik.

Değişim dinamizmini gelişimle harmanlayarak çok önemeli aşamalar kaydettik. Bütçe ve mali disiplin konusundaki aynı duruş duruş daha iyi şekilde devam etmesi için çalışacağız.

Dinamik, aktif ve enerji bir şekilde de maliye bakanlığında gece gündüz demeden çalışacağız. Diğer bakanlarımızın yukarı taşıdığı çıtayı daha da yukarı taşıyacağız. Çok büyük başarılara imza atacağız. Rabbim hayırlı mübarek eylesin. Rabbim önce milletimize sonra cumhurbaşkanımıza bizi mahçup etmesin.