MedyaFaresi MedyaFaresi

İşte Galatasaray'a karşı operasyonu başlatan mektup!

2005-2006 sezonuna ait bir belge yüzünden Galatasaray da şike soruşturması kapsamına girdi. İşte savcılığın peşine düştüğü o mektubun içeriği...

Eklenme: 05 Ağustos 2011 09:26 - Güncelleme: 01 Mart 2016 06:14
Bülent Tulun’un Adnan Polat’a yazdığı mektupta kullandığı aşağıdaki ifadeler, Aslan’ın da şampiyonluk kupasını tehlikeye soktu:

2005-2006'nın son 4 haftasında kulüpten 1.5 milyon dolar niye aldın?

1- Polat, İliç transferinde 80 bin doları kendisine tahsil ettiğini düşündüğü Bülent Tulun’la ilgili belgeleri basınla paylaşınca Tulun, Polat’a mektup yazar..

2- 5. daglanın sebebi mektuptaki “Hesap sorulacaksa 2005-06’nın son 4 haftasında kulüpten açığa aldığın 1.5 milyon doların da hesabını sorarlar” cümlesi..

3- Bu mektuptan yola çıkan emniyet önce Florya’yı, sonra TT Arena’yı, ardından Bülent Tulun ile Polat’ın ev ve ofislerinde geniş aramalar yaptı.

Futbolumuzun üstüne kabus gibi çöken şike soruşturması, ‘Tertemiziz’ diyen G.Saray’a da sıçradı.. G.Saray eski başkanı Adnan Polat ile sportif direktör Bülent Tulun arasında yaşanan bir hesaplaşmanın su yüzüne çıkması, sarı-kırmızılı camiaya belki de tarihinin en büyük üzüntüsünü yaşatacak..

Şöyle başlayalım.. Dün öğle saatlerinde G.Saray Sportif Direktörü Bülent Tulun’un evi ve TT Arena Stadyumu’nda polis arama yaptı. Polisi, G.Saray’ı aramaya götüren olay şöyle gelişti;

Gazeteci Tahir Kum, önceki gün emniyete gelerek polise ifade verdi ve şike soruşturmasıyla ilgili olarak bilgisine başvurulan Kum, elinde bir belgenin bulunduğunu, bu belgeye göre 2006’nın son haftalarında G.Saray’ın teşvik ve şike olaylarına giriştiği vardı.. 15 Haziran 2007 tarihli ve Bülent Tulun imzalı fotokopi belgede dönemin G.Saray yöneticisi Adnan Polat’a yönelik şantaj ve şike içeriği olduğu öne sürüldü.

BİREYSEL HESAPLAŞMA!

BUNU öğrendiğimiz an mektupla ilgili araştırmaya giriştik. Ve edindiğimiz bilgilere göre Sasha Iliç’in transferinden G.Saray Dusan Antiç diye bir menajere 80 bin dolar para ödüyor. Transferi Bülent Tulun yapıyor.. Adnan Polat da ortada Antiç diye bir menajer olmadığını paranın Tulun tarafından G.Saray’dan tahsil edildiğini iddia ediyor ve bununla ilgili tahsilat makbuzlarının altındaki Bülent Tulun imzalarını basınla paylaşıyor.

Bunun üzerine Tulun da Polat’a mektup yazıyor ve şu ifadeler dikkat çekiyor: “Beni 80 bin dolar para çalmakla suçlamak gerçekten çok ayıp. Eğer her para için hesap sorulacaksa senin 2005-06 sezonunun son 4 haftasında kulüpten açığa aldığın 1.5 milyon doların da hesabını sorarlar. Sen bu parayı ne yaptın?”

Şike taksitleri mektupta

Vatan gazetesinden Savaş Akın'ın haberine göre, polisin eline geçen mektup 1 sayfadan oluşuyor ve içeriğinde Tulun ile Polat arasında bir husumet bulunduğu gözüküyor.. 2005-06’nın son 4 haftasında şike ve teşvik yapıldığı öne sürülen mektupta şike için gönderildiği öne sürülen 1.5 milyon doların kaç taksitle ve hangi miktarlarda gönderildiği de var.

O belge Tulun’un evinden çıktı

BELGEYİ inceleyen polis, sabah saatlerinde önce Florya Metin Oktay Tesisleri’ne gitti. Ancak tadilat nedeniyle evrakların stadyumda olduğu polise yetkililer tarafından bildirilirken polis, aynı anda hem TT Arena’da hem de Tulun’un Sarıyer’deki evinde arama yaptı. Belgenin orijinali evinde bulunan Tulun, “O dönem kavgalı olduğum Polat’a kızdığımdan böyle bir şey yaptım” dedi.