MedyaFaresi MedyaFaresi

İşte Aziz Yıldırım'ın Metris günlüğü! Cezaevinde şok slogan!

Voltaya çıktığında koğuşlardan “Aziz baba, sen bizim her şeyimizsin” sloganları yükseliyor

Eklenme: 16 Temmuz 2011 10:11 - Güncelleme: 18 Mart 2016 00:20
Metris Cezaevi’ne konulan FB Başkanı Aziz Yıldırım, voltaya çıktığında koğuşlardan “Aziz baba, sen bizim her şeyimizsin, şampiyon Fener” sloganları yükseliyor. 37 ekran bir televizyonun olduğu revir koğuşunda tutulan Başkan, haftada ancak 200 TL’lik alışveriş yapabiliyor

Futbolda şike iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konulan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, demir parmaklıklar ardındaki 6’ncı gününü geride bıraktı. Peki Yıldırım cezaevinde neler yapıyor, tedavisi nasıl gidiyor? VATAN, Yıldırım’ın Metris günlerine dair çarpıcı detaylara ulaştı:

37 EKRAN TELEVİZYON:

Aziz Yıldırım Metris’teki ilk gecesini karantina koğuşu yerine direkt olarak revir koğuşunda geçirdi. 75 metrekarelik revir koğuşunda kalan Yıldırım’ın odasında diğer koğuşlardan getirttiği 37 ekran tüplü televizyon, mini büro tipi buzdolabı, sactan yapılmış elbise dolapları ve demir ranzadan yatağı.

HAFTADA 200 TL HARÇLIK:

Yıldırım güne sabah saat 08.00’deki sayıma uyanarak başlıyor, akşam 20.00’deki sayıma kadar da uyumuyor. Televizyon izliyor, zaping yapıyor, kendiyle ilgili haberleri gazetelerden de takip ediyor. Zaman zaman da kitap okuyor. Kahvaltıda tuzsuz beyaz peynir, siyah zeytin ve kaşar peyniri yiyor. Dış kantininden meyve, sebze, iç kantininden ise plaki ürünleri alıyor, genelde barbunya ve dardanel ton yiyor. Haftalık 200 lirayı geçmemek kaydıyla hapishanenin kartıyla kantin alış verişi yapıyor. Hapishane yemeklerini beğenmediği zamanlarda mini dolabındaki yiyecekleri yiyor.

VOLTADA 1 SAAT:

Yıldırım’ın sağlık sorunlarından dolayı tedirgin ancak agresif olmadığı da ulaştığımız bilgiler arasında. Yıldırım’ın kaldığı revir koğuşunun koridoru 2 kamerayla gözleniyor. Havalandırmaya çıkmak isteğinde infaz koruma memurları tarafından bir alt kata indiriliyor, Yıldırım bahçeye çıktıktan sonra gardiyanlar kapıyı kitliyor. 1 saati geçmemek şartıyla koruma memurları Yıldırım’ı bahçeden alıp revir koğuşuna götürüyorlar.

AZİZ BABA SLOGANLARI:

Aziz Başkan’ın havalandırmaya çıktığını farkeden diğer koğuşlardaki mahkumlar seslerini “Aziz baba, sen bizim herşeyimizsin, şampiyon Fener” sloganlarıyla duyurmaya çalışıyorlar. Yıldırım ise babacan tavırları ve güleryüzlülüğü ile karşılık veriyor. Yıldırım’ın avukatları ve kızları haftada iki gün olmak üzere Metris’e ziyerete gidiyor. Yıldırım’ın hapishanede avukatı nezaretinde görüştüğü tek kişi Cemil Turan. Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ise daha önce de cezaevine girdiği için Metris’te zorlanmayan ve rahat tavırları ile dikkat çeken Mecnun Otyakmaz.

Öznur KARSLI - Vatan