MedyaFaresi MedyaFaresi

AK Parti Tunceli'de Komünist başkana karşı kimi aday gösterdi?

AK Parti, Tunceli’de il merkezi, 7 ilçe ve 1 beldeden gösterdiği adaylarını tanıttı. AK Parti Tunceli İl Başkanlığınca aday tanıtımı yapıldı.

Eklenme: 13 Ocak 2019 15:31 - Güncelleme: 13 Ocak 2019 15:53

Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Yeneroğlu, İl Başkanı Fatih Tek, belediye başkan adayları ile çok sayıda partili katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan İl Başkanı Fatih Tek, “Biz yedi ilçemizde, bir beldemizde ve il merkezimizde belediye başkanlığını almaya talibiz. Hiçbir ilçede, beldede veya merkeze biz burayı alamıyoruz, hesaplarımız tutmuyor diye bir şey söylemiyoruz” dedi.

Tunceli Belediye Başkan adayı Gökhan Arasan’ın kısa selamlama konuşmasının ardından İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Yeneroğlu ise kayyumlar tarafından kente yapılan hizmetlerden söz etti.

Yeneroğlu, “Sadece iki yılı geçmeyen bir zaman diliminde belki de Tunceli son otuz, kırk yılda almadığı hizmeti almıştır. Bunu sokakta taktir etmeyecek insan yoktur diye düşünüyorum. Demek ki biz de bunu sadece orada bırakmayacağız. Birilerinden çekinen, korkan, birilerinin kimlik siyasetine alet olan kişi ve gruplara karşı demokratik iradenin en güçlü bir biçimde, kimlikten ziyade hizmetten yana olduğu, hizmetin olduğu yerde de herkesin kimliğini özgür bir biçimde yaşayabileceği bir ortam oluşturmakla hep birlikte mükellefiz" diye konuştu.

Milletvekili Yeneroğlu, yerel seçimlerden başarıyla çıkacaklarına inandığını da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından il merkezi, 7 ilçe ve 1 belde belediye başkan adayının tanıtımı gerçekleştirildi.

Kendi şirketinde bilişim ve güvenlik sistemleri üzerinde hizmet veren Gökhan Arasan, 2019 yerel seçimlerinde Tunceli'de AK Parti'nin adayı olarak oy pusulasında konumlanacak. Peki, AK Parti Tunceli Belediye Başkan Adayı Gökhan Arasan kimdir?

Tunceli'den AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Gökhan Arasan, bölge halkı tarafından araştırılmaya başlandı. AK Parti'nin Tunceli İl Başkan Yardımcılığını üstlenen Gökhan Arasan, 2019 yerel seçimlerinde Tunceli'de AK Parti'nin belediye başkan adayı oldu.

Peki, Gökhan Arasan kimdir? İşte, AK Parti'nin Tunceli Belediye Başkanı hakkında bazı bilgiler

GÖKHAN ARASAN KİMDİR?

1979’da Tunceli’de doğan Gökhan Arasan ilk ve orta öğrenimini Tunceli’de tamamladı. Tunceli Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel ilişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 

Bir süre bilgisayar öğretmenliği yapan Arasan halen kendi şirketinde bilişim ve güvenlik sistemleri üzerine hizmet vermektedir. 

Aralık 2017’de yapılan kongrede AK Parti Tunceli il yönetimine seçilen Arasan, yerel yönetimler başkanlığı görevini ifa etmiştir.

Gökhan Arasan, evil ve 2 çocuk babasıdır.