MedyaFaresi MedyaFaresi

İstanbul'da polis karakoluna saldırı.. 2 Polis yaralı!

MEDYAFARESİ VİDEO- Bahçelievlerde polis merkezine önce el bombası atıldı, ardından uzun namlulu silahlarla tarandı.

Eklenme: 08 Aralık 2012 22:23 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 15:16

İSTANBUL’DA KARAKOLA SALDIRI.. VİDEO

SALDIRI POLİS TELSİZİ ANONSLARINDA! VİDEO GALERİ!

Bahçelievler’de iki kişi polis merkezine önce el bombası attı. Saldırganlar daha sonra uzun namlulu silahlarla polis otomobillerini taradı. Olayda şüphelilerden biri polis tarafından yakalanırken, diğeri kaçmayı başardı.

Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü Yeni Bosna 75’inci Yıl Polis Merkezi’ne saat 21.30’da iki saldırgan tarafından el bombası atıldı. Ardından da uzun namlulu silahlarla polis merkezine giriş yapan polis otomobillerine ateş açıldı. Polis merkezinde görevli polisler saldırıya anında karşılık verdi. Bunun üzerine kaçmaya başlayan iki şüpheliden kadın olanı yakalandı. Kadın saldırganın üzerinde el bombası, tabanca ve uzun namlulu bir silah ele geçirildi. İsmi bilinmeyen erkek saldırgan ise kaçmayı başardı. Polis merkezine atılan ve şans eseri patlamayan el bombası Olay Yeri İnceleme ekipleri tarafından kontrollü şekilde patlatıldı. Saldırı sırasında hafif şekilde yaralanan iki polis memuru ise Yenibosna’da bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. Yaralı polisler yapılan müdahalenin ardından taburcu edildi. Polis olay yeri ve çevresinde kaçan şüpheliyi yakalamak için geniş çaplı arama çalışması başlattı.

"TERÖRİST BİR SALDIRI OLDUĞU ANLAŞILIYOR"

Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın yaptığı açıklamada, "Arkadaşlar karakolumuza yönelik bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Terörist bir saldırı olduğu anlaşılıyor. Karakolun içine el bombası attıktan sonra karakola giriş yapan araçlara silahlarla ateş edilmiş. Bunun sonucu kovalamaca yaşanmış. Teröristlerden bayan olan polis merkezinin 100 metre ötesinde yakalandı. Kadın terörist üzerinde yapılan aramada bir el bombası, bir tabanca, bir de uzun namlulu silah ele geçirildi. Ciddi derecede yaralı polis memurumuz yok" diye konuştu.

O anlar ise polis telsizi anonslarına an be an yansıdı.

İşte ekipler arasında geçen bazı konuşmalar:

Polis ekibi: "Efendim kalaşnikof silahlı saldırganlardan bir tanesini aldık, diğeri Kuleli Parkı’na doğru kaçtı"

Merkez: "Arkadaşlar ivedi şekilde bu Kuleli Parkı’na geçin. Uzun namlulu silahlı şahsı bulmaya çalışalım. Park yakınında tüm sokaklara girin ivedi olun. "

Polis ekibi: "Şahıs Koçtaş tarafına kaçıyor efendim"

Merkez: "Anlaşıldı. Bağlı bölge istasyonları ivedi şekilde bu Koçtaş arkası ara sokaklara geçin. Siyah giyimli erkek şahıs. Üzerinde muhtemelen uzun namlulu ve kısa namlulu silah bulunuyor. Dikkatli şekilde bu şahsı alalım"

SALDIRGAN KADIN MÜŞAHEDE ALTINA TUTULUYOR

Kovalamaca sırasında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yaralanan kadın saldırgan Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kafatasında kırık olduğu belirlenen kadının polis gözetiminde bir müddet müşahede altında tutulacağı belirtildi. Öte yandan ekipler, olaydan sonra kaçarak izini kaybettiren erkek şüpheliyi bulmak için geniş çapta arama çalışması başlattı.


DHA

İSTANBUL’DA KARAKOLA SALDIRI.. VİDEO