MedyaFaresi MedyaFaresi

İstanbul'da kızlı erkekli evlere baskın mı? Şok iddia!

CHP'li Gürsel Tekin, Başbakan Erdoğan'ın kızlı erkekli evlerle ilgili açıklamalarının ardından, Beyoğlu'nda bazı apart evlerin basıldığını iddia etti.

Eklenme: 06 Kasım 2013 22:26 - Güncelleme: 30 Mart 2016 08:24

Beyoğlu ve İstiklal Caddesi'nde bir süre gezen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Uzun süreden beri İstanbul'un çeperlerini, manzaralarını dolaşıyorum. Bugün Beyoğlu'na geldiğimizde böyle bir manzarayla karşılaştım. Bir hanımefendi kardeşimiz yanıma geldi ve 'Sayın başkanım çok özel konuşmak istiyorum' dedi. Ne olduğunu sorunca 'Bizim apart evlerimiz basıldı, korkuyorum' dedi. Üstelik kendisi de beyan etti 'Ben bir AKP seçmeniyim' dedi. Çok sayıda turistlerin kaldığı apart evler. Dün gece yarısı basıldı. İnsanlar apar topar çantalarıyla sokağa atıldı. Ve bu insanlar dediğimiz de yüzde 99'u dünyanın çeşitli yerlerinden gelen turistler."

Baskını gerçekleştirenin polis mi, zabıta mı olduğu ve hangi gerekçeyle basıldığı yönünde bilgisinin olup olmadığı sorulan Gürsel Tekin, "Gerekçesi, sayın Başbakan söyledikten sonra Türkiye'de hukuk ve kurumların bir anlamı yok ki. Dün sayın Başbakan söyledi. Dedi ki 'Ben istemiyorum'" diye cevap verdi.

İKİNCİ İDDİA RANT ÇETELERİ

Beyoğlu'yla ilgili ikinci bir iddianın daha olduğunu belirten Gürsel Tekin, "Burası tecrit edilmek isteniyor. Yani dönüşümden dolayı birçok yurttaşımızın tapu değişimini görüyoruz. Acaba sayın Başbakan'ın bu cümlelerini fırsat bilip buradaki rant çeteleri, başka bir organizasyon içinde mi? Bunların hepsinin cevabı bu şehri yöneten kamu yöneticilerindedir. Bana sorduğunuz bu soruları İstanbul Valisi'ne, Emniyet Müdürü'ne de sorarsanız herhalde bu baskının gerekçesinin ne olduğunu anlatırlar diye düşünüyorum" dedi.


Baskın sonrası apart otellere işlem yapılıp yapılmadığıyla ilgili bilgiye sahip olmadığını da belirten Gürsel Tekin, baskınların gece yarısı özellikle Cihangir, Galata civarında bulunan apart evler ve küçük otellerde gerçekleştiğini ve kalanların da tahliye edildiğini iddia etti.

"İSTANBUL İLE İLGİLİ HAYALLERİMİ 9 KASIM'DA ANLATACAĞIM"

Mustafa Sarıgül'ün belediye başkanlığı adaylığıyla ilgili yapacağı açıklamasının

hatırlatılması üzerine Gürsel Tekin, "Bu kadar meseleler varken İstanbul'da kimin ne

olacağını değil, İstanbul'un ne olacağını konuşabilsek bütün sorunları rahatlıkla çözebiliriz. 9 Kasım saat 14.00' de, Kadıköy Meydanı'nda, kentte mağdur edilmiş, yok sayılmış, ötekilenmiş bütün yurttaşlarımızla ve örgüt yöneticilerimizle İstanbul halkımızın karşısına çıkıp İstanbul ile ilgili hayallerimi, projelerimi anlatacağım. Takdir İstanbul halkınındır.

Sayın Başbakan dün 'her söylemiş olduğum cümlenin arkasındayım' demişti. Sayın

Başbakan'ın bu söylemlerinden dolayı Cumhuriyet Halk Partisi olarak Receplarus'u çıkardık. Receplarus'taki cümlelerinin arkasında mıdır? Değil midir? Sayın Başbakan'a sormak istiyorum" diye konuştu.

Bülent Arınç'la başbakan Erdoğan'ın ters düştüklerine yönelik bir soruya ise Gürsel Tekin, "Ne zaman düz düşmüşler ki, hep öyle. Allah kimsenin başına vermesin inanın sayın Bülent Arınç'a çok üzülüyorum. Yani Sayın Arınç'a asparagas, sayın Arınç'a sürçü lisan. Bir de abisi, yaşlı bir insan. Sayın Başbakan'ın tavrını bu konuda yadırgıyorum" dedi.