MedyaFaresi MedyaFaresi

İstanbul yağmura teslim oldu! Peki yarın hava nasıl olacak?

Sıcak ve nemli hava yerini serin ve yağışlı havaya bıraktı. İstanbul’da öğlen saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle özellikle Eminönü ve Aksaray’da sel ve su baskınları yaşandı, vapur ve tramvay seferleri de iptal edildi.

Eklenme: 17 Ağustos 2019 17:36 - Güncelleme: 17 Ağustos 2019 17:41

Peki, bu akşam saatlerinde ve yarın hava durumu nasıl olacak? Yarın yağmur yağacak mı? İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan, hava durumu 18 Ağustos Pazar günü raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günlerdir uyarısı yapılan serin ve yağışlı hava İstanbul’da bugün etkisini gösterdi. Öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle ana arterlerde trafik durma noktasına gelirken vapur ve tramvay seferleri de iptal edildi.

Ayrıca, Eminönü ve Aksaray’da etkili olan yağış nedeniyle yollar ve alt geçitler sel sularıyla doldu, tarihi Kapalıçarşı’yı su bastı. Yaşanan sel ve su baskınları nedeniyle birçok işyerinde maddi hasar medyana geldi.

İşte o video...

Peki, bu akşam hava durumu nasıl olacak? Yarın yani 18 Ağustos Pazar günü yağmur yağacak mı? İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 18 Ağustos hava durumu raporu…

İSTANBUL’DA YARIN YAĞMUR YAĞACAK MI?

Son radar verileri ve tahminlere göre; İstanbul'un Avrupa Yakası'nda halen devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bugün akşam saatlerine kadar boğaz çevresi ve kuzey ilçeleri başta olmak üzere il genelinde kuvvetli (15-40 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Akşam saatlerinde etkisini kaybetmeye başlayan yağışların 18 Ağustos Pazar günü sabah saat 06.00’ya kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Ancak sabah saat 06.00’da itibaren yağışlı havanın yerini parçalı bulutlu havaya bırakması tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların ise 22 /28 derece arasında seyretmesi ön görülüyor.