MedyaFaresi MedyaFaresi

Issız Adam'daki o sahneyi doğaçlama oynamışlar!

'Yaz Gecesi Şovu' programına konuk olan Melis Birkan, Issız Adam filminin önemli sahnelerinden birini senaryoya bağlı kalmadan oynadıklarını anlattı

Eklenme: 20 Ağustos 2009 16:35 - Güncelleme: 20 Mart 2016 00:58

O SAHNEYİ DOĞAÇLAMA OYNAMIŞLAR

NTV'de Burcu Esmersoy ve Yekta Kopan'ın sundukları 'Yaz Gecesi Şovu' programına konuk olan Melis Birkan, Issız Adam filminin önemli sahnelerinden birini senaryoya bağlı kalmadan oynadıklarını anlattı.

Melis Birkan, Yönetmen Çağan Irmak'ın, aynı zamanda senaryoyu yazan kişi olarak kendilerine böyle bir imkan sağladığını söyledi.

Filmin ortasında yer alan ve 5-6 sayfa süren bir sahne olduğunu anlatan Melis Birkan, "Orada mesela Çağan bize şey diyebildi "Benim anlatmak istediğimi bu vakte kadar güzel anlattığınız için, bunun ben şu kadar sayfasını atıyorum ve bundan sonra size bırakıyorum'" diye konuştu.

O sahnenin belli kısımları haricinde, doğaçlama çekildiğini anlatan Melis Birkan, "Bizim bir ayrılık sahnemiz vardı. Alper'in Ada'dan ayrılmak istediğini söylediği sahne. O sahne gerçekten uzun replikleri olan bir sahneydi. Sadece gelişin birtakım kısımlarını alıp 'Ondan sonrasını size bırakıyorum' dedi" açıklamasını yaparak aslında bunun Çağan Irmak için de büyük bir risk olduğunu belirtti.

"Bu gerçekten büyük bir risk. Şöyle çok büyük bir risk; yönetmeninizin size ne kadar güvendiğini bilmek ve bunun altında kalmamak için, daha büyük bir çaba sarfetmeniz gerekiyor tabi ki" diye konuşan Melis Birkan, Irmak'ın aynı zamanda senaryoyu yazan kişi olması nedeniyle de şanslı olduklarının altını çizdi.

Birkan, "Hem senarist, hem yönetmen olunca, o zaman size çözümü daha rahat sunabiliyor" ifadesini kullandı. (Televizyon Gazetesi)