MedyaFaresi MedyaFaresi

Saymaz Yazdı: AKP'den Sedat Peker'e Bilgi mi Sızıyor?

Sedat Peker'in yayımladığı video yine çarpıcı iddialarla doluydu. Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz bu iddiaları BİZİM TV'den Lale Özan Arslan ile değerlendirdi. Saymaz Peker'e AKP içinden bilgi sızdığını söyledi.

Eklenme: 07 Haziran 2021 16:12 - Güncelleme: 07 Haziran 2021 17:19

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz Sedat Peker'in Türkiye'nin gündemini sarsan iddialarını değerlendirdi. 

Saymaz, Sedat Peker'in bu videoları çekmeye başladığında olayların buraya geleceğini düşünmediğini ancak ilerleyen sürecin sonucu olarak bu noktaya geldiğini ifade etti. AKP içindeki çatlağın Sedat Peker'in yayımladığı videolarla derinleştiğini belirten Saymaz, 'AKP içinden Peker'e bilgi sızıyor' ifadelerine yer verdi. 

AKP MKYK üyesi Metin Külünk'ün adının son videoda doğrudan geçmesi ve Sedat Peker'in Külünk'e ilişkin 'arabasına para koydum' ifadelerini değerlendiren Saymaz, 'Metin Külünk'ün hakkında söylenenlere çıkıp yanıt vermesi gerekiyor' dedi. 

Saymaz aynı zamanda kaynaklarından aldığı bilgilere göre yapılan son MKYK toplantısında Sedat Peker gündeminin açılmadığını aktardı.

AKP içinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yalnız bırakıldığını vurgulayan Saymaz, AKP'lilerin bu konuya sessiz kalmasının nedenlerinden birinin 'bir sonraki ben olursam' düşüncesi olduğunun altını çizdi. 

Sedat Peker'in videosunda hakkında iddialarda bulunduğu Veyis Ateş konusunda da değerlendirmelerde bulunan Saymaz, Ateş'in kendi hakkındaki iddialara cevap vermesi gerektiğini ifade etti.