MedyaFaresi MedyaFaresi

Işığı açtı, sokak savaş alanına döndü!

MANİSA’da, Hüseyin Zeytintepe ve eşi eve gelip ışığı açtıklarında, tüpten sızan gazın evi doldurması nedeniyle patlama meydana geldi. Zeytintepe çiftinin yaralandığı olay sonrası mahalle adeta savaş alanına döndü. Erzincan’da da sıhhi tesisat dükkanında piknik tüpünün patlaması...

Eklenme: 01 Nisan 2014 19:27 - Güncelleme: 22 Mart 2016 12:10

Evlerine gelen 66 yaşındaki Hüseyin Zeytintepe ile 65 yaşındaki eşi Serpil Zeytintepe, ilk belirlemelere göre tüpten sızan gazın kokusu fark etmeyerek lamba düğmesine bastı. Ancak, evde bir anda patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle panik yaşayan çevre sakinleri polise haber verdi. Patlama yerine gelen polis ile Manisa Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Patlamanın etkisiyle evin oturma odası ile mutfak duvarı yıkıldı. Tüm pencereler çerçeveleri ile birlikte, ayrıca mutfakta bulunan koltuk ve birçok malzeme de patlamanın etkisiyle dışarı fırladı. Evin karşısındaki apartmandaki 4 daire ile 5 işyerinin camları kırıldı, 3 otomobilde de hasar oluştu.

Patlama yerine gelen Manisa İl Emniyet Müdürü Erhan Alkaya, olay yerinde incelemede bulunarak bilgi aldı. Evde yapılan incelemede patlamanın mutfak tüpünden sızan gazın alev alması sebebiyle yaşandığı tespit edildi. Patlama anında evin koridorunda olan ev sahibi Hüseyin ve eşi Serpil Zeytintepe hafif yaralandı. Yaralanan çift Manisa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis patlamayla ilgili soruşturma başlattı.

BOMBA GİBİ PATLADI

Erzincan’da da Hüseyin Özağı’ya ait sıhhi tesisat dükkanında piknik tüpü büyük bir gürültü ile patladı. Patlamanın etkisi ile binanın zemin katındaki dükkanlarda hasar meydana gelirken, yolun karşısında bulunan bazı işyerlerinin de camları kırıldı. Patlama esnasında dükkanda bulunan Hüseyin Özağı çevredeki esnafın yardımları sonucu yaralı olarak dükkandan çıkartıldı ve ambulansla Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hüseyin Özağı’nın vücudunun çeşitli yerlerinde yanık olduğu belirlendi.

Patlama sonrası apartmanın bulunduğu yol polis ekipleri tarafından güvenlik şeridi ile kordon altına alınırken, olay yeri inceleme ekipleri de dükkan içinde ve çevresinde araştırma yaptı. Doğalgaz yetkilileri de bina içerisinde olası bir sızıntıya karşı inceleme yaptı. Aynı caddede işyeri bulunan Engin Çağlayan büyük bir patlama sesi duyduklarını belirterek "Deprem oluyor sandık. Hemen kendimizi dışarı attık. O esnada patlama anını gördük. Patlama sonrası küçük çaplı yangın çıktı. Yangın tüpü ile müdahale edip yangını söndürdük ve içerideki yaralı arkadaşı dışarı çıkarttık. Ardından ambulans ve itfaiyeye haber verdik" diye konuştu.

 

Etiketler : patlama, manisa, tüp