MedyaFaresi MedyaFaresi

IŞİD'den Telabyad'da intihar saldırısı

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nin karşısındaki Suriye’nin Telabyad ilçesinde IŞİD’li teröristler tarafından bir okulun yakınında düzenlenen intihar saldırısında ölenler ve yaralananlar olduğu bilrdirildi.

Eklenme: 22 Kasım 2015 16:12 - Güncelleme: 23 Mart 2016 07:36

Olay, Akçakale’nin karşısındaki, PYD ve Özgür Suriye Ordusu’nun bir kolu olan Burkan El Fırat güçlerinin denetimindeki Telabyad ilçe merkezinde öğle saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, bir IŞİD militanı okulun önünden geçtiği sırada bomba yüklü motosikleti patlattı. Büyük gürültüyle meydana gelen patlamanın ardından aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi yaralandı.

Ölenlerin de olduğu belirtilen patlamada, durumu ağır olan 16 kişi araçlarla getirildikleri sınır hattında hazır bekletilen ambulanslarla Akçakale Devlet Hastanesi’ne taşındı.

Bu sırada patlamayı duyan daha önceden ilçeye yerleşen çok sayıda Suriyeli de hastaneye akın etti. Aralarında öğrencilerin de bulunduğu yaralılardan durumu ağır olanlar, acil serviste yapılan ilk müdahale sonrası Şanlıurfa’daki hastanelere sevk edildi.

Patlamanın ardından güvenlik güçleri de sınır hattında önlemlerini artırdı.