MedyaFaresi MedyaFaresi

İş görüşmesinde yakalandı! Rio macerası işte böyle bitti!!! FOTO/HABER

Sanal ortamda 2 bin 500 kişinin hesabını boşaltarak 5 milyon YTL dolandıran ve paraları Rio'da yiyen şebekenin işte böyle yakalandı

Eklenme: 08 Mayıs 2008 15:03 - Güncelleme: 31 Mart 2016 16:36
İstanbul ve Gebze'de eş zamanlı olarak yapılan Karnaval Operasyonu ile çökertilen şebekenin liderleri arasında olduğu ileri sürülen Çağlar Y. Eşiyle birlikte Şişli'de iş başvurusuna giderken yakalandı. Çağlar Y.'nin yakalandığında polislere, ""Herkesi içeri attınız. Operasyonunuz bizi işsiz bıraktı. Bu nedenle iş başvurusuna gidiyordum" dediği belirtildi. Zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Çağlar Y., "cürüm işlemek için örgüt kurmak", "örgüte üye olmak", "internet dolandırıcılığı" ve "sahte evrak düzenlemek" suçlarından savcılık tarafından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkarılan Çağlar Y., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SERBEST BIRAKILANLARA İTİRAZ

Öte yandan, operasyon kapsamında gözaltına alındıktan sonra mahkemece serbest bırakılan 13 kişiden 5'ine ilişkin, savcılığın itirazı üzerine mahkemece yakalama kararı çıkartıldığı öğrenildi. Bu kişilerden birinin yakalanarak yeniden ifadesi alındıktan sonra mahkeme tarafından serbest bırakıldığı, diğer 4 kişinin aranmasına ise devam edildiği kaydedildi.
Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube Müdürlüğü görevlilerince, 'suç işlemek için örgüt kurmak', 'teşekkül halinde bilişim sistemlerine girerek menfaat temin emek' ile 'resmi ve özel evrakta sahtecilik' olaylarıyla ilgili olarak 7 Nisan 2008 tarihinde Avcılar, Bakırköy, Bahçelievler, Beyoğlu, Beykoz, Büyükçekmece, Esenler, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Sultanbeyli, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu ile Kocaeli'nin Gebze ilçesinde eş zamanlı yapılan operasyonda 38 kişi gözaltına alınmış, bu kişilerden 25'i tutuklanmıştı.

GAZETEPORT
Etiketler : Dolandırıcı