MedyaFaresi MedyaFaresi

İran'dan Michelle Obama'ya omuz sansürü!

Argo filminin En İyi Film Oscar'ına layık görülmesi İran'ı kızdırdı. İran, Ödülü açıklayan Michelle Obama'nın elbisesini bakın nasıl sansürledi.

Eklenme: 26 Şubat 2013 09:51 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 07:36

 Filmi ve Oscar törenindeki sunumu eleştiren Ben Affleck imzalı Argo filminin Oscar töreninde ‘En İyi Film ödülünü kazanması İran’ı kızdırdı. Ödülü Beyaz Saray’dan bağlanan ABD First Lady’si Michelle Obama yapması ve Affleck’in ödülü alırken “Şu anda korkunç şartlar altında yaşayan İran’daki dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum” demesi ise İran’da gündemi değiştirdi.

Washington Post’un haberine göre İranlılar ikinci yıl üst üste Oscar ödül törenine odaklandı. İran devlet televizyonu, filmi “CIA reklamı” diye nitelerken İran Kültür Bakanı Muhammed Hüseyni de “Hollywood tarihi çarpıtıyor. Bu film, İran’a karşı verilen yumuşak savaşın parçası” dedi.

‘SİYONİST WARNER BROS’
Fars haber ajansı şöyle yazdı: “Siyonist şirket Warner Bros’un prodüktörlüğünü yaptığı İran karşıtı film ile Oscar tarihinde ender bir durum yaşandı ve sunumu ABD First Lady’si yaptı.”

Mehr ajansı ise “Ben Affleck tarihi çarpıttığı gibi, İranlıların ‘korkunç koşullarda’ yaşadığını söyleyerek İran hakkında karanlık bir resim çizmeye de devam ediyor” ifadesini kullandı. Rejime yakın sitelerde “İran karşıtı” bir filme Oscar verilmesini engelleyemeyen ABD’deki Tahran lobisi de eleştirildi.

FIRST LADY'NİN ELBİSESİNE SANSÜR
İran haber ajansı Fars, önceki gece Oscar ödül töreninde en iyi film ödülünü açıklayan First Lady Michelle Obama'nın göğüs dekolteli ve omuzları açıkta bırakan elbisesine photoshop uyguladı. Obama'nın sansürlenen elbisesi boğaza kadar kapalı hale getirildi.

85. OSCAR ÖDÜL TÖRENİ SAHİPLERİNİ BULDU!


JENNIFER LAWRENCE BÖYLE DÜŞTÜ VİDEO 

İŞTE ANNE HATHAWAY'IN OSCAR ÖDÜL TÖRENİNDEKİ FOTOĞRAFLARI! FOTO GALERİ


OSCAR'IN EN İYİSİ ARGO VİDEO


85. OSCAR TÖRENİ KIRMIZI HALI SEREMONİSİ FOTO GALERİ

ANNE HATHAWAY GALADA FRİKİK VERDİ.. FOTO GALERİ