MedyaFaresi MedyaFaresi

Instagram'da paylaşıldı, Fransa devreye girdi

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın, Kazakistan ziyaretinde Kazak mevkidaşıyla çektirdiği fotoğraf alay konusu oldu. Instagram hesabından paylaşılan fotoğraf, Fransız makamlarının ricası üzerine kısa sürede kaldırıldı.

Eklenme: 08 Aralık 2014 12:39 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 23:32

Fransa 'da halktan aldığı desteği giderek kaybeden Cumhurbaşkanı François Hollande zor durumda. Hollande'ın imajı bu kez Kazakistan ziyaretiyle sarsıldı.

NTV'de yer alan habere göre, Fransa Cumhurbaşkanı, Astana'da çekilen bir fotoğraf karesiyle sosyal paylaşım sitelerinde alay konusu haline geldi. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in hediye ettiği yerel kıyafetleri giyen Hollande'ı bu haliyle Sacha Baron Cohen'in canlandırdığı Borat karakterine benzetenler oldu.

FOTOĞRAFIN KALDIRILMASINI İSTEDİ

Aslında Hollande'ın ziyareti sırasında yerel kıyafetleri içinde fotoğrafının ve görüntülerinin çekilmemesi için Kazak tarafına ricada bulunduğu belirtiliyor. Ancak yine de Nazarbayev, özel fotoğrafçısının çektiği bu kareyi Instagram hesabında paylaştı. Fransızlar hemen harekete geçerek fotoğrafın internetten kaldırılmasını sağlasa da bu kısa süre içinde Hollande alay konusu hale gelmekten kurtulamadı.

Fransa Cumhurbaşkanı, daha önce bir okulu ziyareti sırasında çekilen bir fotoğraf karesiyle de çok konuşulmuştu. Eski sevgilisi Valerie Trierweiler'in yazdığı kitapla özel hayatı deşifre olan Hollande, Fransa'da en az destek gören cumhurbaşkanlarından biri olarak tarihe geçmiş durumda.