MedyaFaresi MedyaFaresi

İngiltere, Cüneyt Çakır'ı konuşuyor!

Türk hakem Cüneyt Çakır, Şampiyorlar Ligi'nde dün gece oynanan Chelsea­Porto maçındaki performansıyla İngiltere'nin en çok konuşulan isimlerinden oldu.

Eklenme: 10 Aralık 2015 10:40 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 07:36

Kritik karşılaşmada Chelsea'nin golcüsü Diego Costa ile Porto kalecisi Iker Casillas arasında yaşananlar dikkati çekti. Independent gazetesi, Chelseali oyuncunun müdahalesi ve sonrasında yaşananlar için 'Costa kırmızı kart görmediği için şanslı' başlığı kullandı.   

Independent'taki değerlendirmede şu ifadelere yer verildi:
"Diego Costa'ya bu gereksiz hareketinden dolayı kırmızı kart çıkabilirdi. Cüneyt Çaklır sadece sarı kartına başvurdu. Daha otoriter bir hakem olsa Costa oyundan atılabilirdi."

MOURINHO'DAN ÇAKIR İTİRAFI

Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, maçın ardından yaptığı açıklamada, "UEFA, aynı gruptaki maçların aynı saatte başlamasını şart koşuyor. Bu gerçekleşmediği takdirde takımların teknik direktörlerini sorumlu tutarak ceza veriyor. Bu yüzden maçın devre arasında titiz davrandım. Maç öncesi yapılan hakem toplantısında, Cüneyt Çakır da bunu net bir şekilde dile getirerek, iki maçın aynı zamanlarda başlayacağını söyledi. Bu yüzden devre arasında soyunma odasından iki dakika erken çıktım. Eğer birileri geciktiyse bu benim suçum değil" diye konuştu.

CÜNEYT ÇAKIR'A 7 PUAN

Daily Mail gazetesi, maç değerlendirmesinde Türk hakeme 9 üzerinden 7 puan verdi. Bazı kart kararlarının tartışılabileceği belirtilirken, maçın en kritik ve doğru kararının ilk golde çizgiyi geçen topun tespit edilmesi olduğunun altı çizildi.