MedyaFaresi MedyaFaresi

'İnanç hortumcusu AKP' bahçeli AKP ve Babacan'ı yerden yere vurdu!!!

Müslüman vatandaşların da sorunları var" diyen Babacan'ı yerden yere vurdu...

Eklenme: 03 Haziran 2008 11:48 - Güncelleme: 23 Mart 2016 10:52
MHP Meclis Grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, "Müslüman vatandaşların da sorunları var" diyen Babacan'ı ve Güneydoğu'ya anadilde yayını eleştirdi.

İşte Devlet Bahçeli'nin açıklamaları

-AKP'nin kapatılması için başlatılan hukuki süreç sonrası siyasi meşruiyetini tamamen kaybeden, çok ağır bir yönetim zaafı içine düşen ve tehlikeli yollara sapan Başbakan Erdoğan ve hükümeti, gerginlikten beslenen, korku salmayı, baskı ve tehdidi mubah gören bir çatışma stratejisi benimsemiştir

- AKP, bugüne kadar ortak milli ve manevi değerlerimizi içerde çatıştırarak, bu nifak siyasetiyle siyasi kazanç sağlamayı amaçlamıştır.

- Türk milletini birleştiren bu değerler dışarıda da tartışmaya açılmış ve şikâyet konusu yapılmıştır.

- Türk yargısını başta AB olmak üzere dış mihraklara şikayet ve ihbar eden AKP yetkilileri, dış baskı ve müdahaleyi meşru hale getirmek için Türkiye'nin onuru ve haysiyetini ayaklar altına almakta bir beis görmemektedir.

- Anayasal düzenin temel taşları ve bu kapsamda laiklik ilkesi de AKP tarafından dışarıya şikayet edilmiş ve AB müfettişlerine Türkiye için yeni laiklik reçeteleri hazırlanması için açık davet yapılmıştır.

- Dışişleri Bakanı'nın Avrupa Birliği komiserleri önünde hesap verirken, Türkiye'de Müslüman çoğunluğun da dini özgürlük bakımından sorunlar yaşandığını iddia etmesi, manevi değerlerimizin AKP tarafından siyaset piyasasına yeniden sürüldüğünü gösteren çok hazin bir gelişme olmuştur.

- Dışişleri Bakanı'nın bu hezeyanına Başbakan Erdoğan'ın hemen destek vererek sahip çıkması ve bu sorunlar hakkında Diyanet İşleri Başkanlığını adres göstermesi, AKP'nin inançlar üzerinden siyaset yapma alışkanlığının tedavi kabul etmez bir marazi hastalık halini aldığının ikrarı ve delilidir.

- Dini duyguları kullanarak manevi değer ticareti yapan "inanç hortumcusu" AKP, bu çirkin hüviyetini bir kere daha göstermiş ve din istismarcılığıyla yeniden sahneye çıkmıştır.

- Bugüne kadar bu konuyu iç siyaset malzemesi ve rant aracı olarak kullanan AKP, şimdi bu istismar siyasetini Avrupa'nın gündemine taşınmış ve bu konuda yeni bir dış cephe açma arayışına girmiştir.

Etiketler : Bahçeli