MedyaFaresi MedyaFaresi

İmparator emretti, gazeteciler kaleyi taşıdı!

Milli takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Bosna Hersek'te yapılan idmanı izleyen basın mensuplarından ilginç bir istekte bulundu. Gazeteciler de Fatih Hoca'yı kırmadı.

Eklenme: 08 Eylül 2009 11:02 - Güncelleme: 03 Nisan 2016 07:28

Milli takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Bosna Hersek'te yapılan idmanda basın mensuplarına seslenerek, "Hepimizin milli takımı. Bir el atın da kaleyi götürelim'' dedi. Basın mensuplarının yanı sıra milli takımlar sorumlusu Levent Kızıl da kalenin taşınmasında yardımcı oldu.

19. Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 5. Grup'ta 9 Eylül Çarşamba günü Bosna Hersek ile karşılaşacak A Milli futbol takımımız, Bosna Hersek'deki ilk antrenmanını akşam saatlerinde gerçekleştirdi. Bu sabah Bosna Hersek'e gelen milliler, akşam saatlerinde Bilino Polje Stadı'nda antrenman yaptı. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim yönetiminde gerçekleştirilen idmanda milli oyuncular, koordinasyon çalışmasının ardından yarı sahada taktik amaçlı çift kale maç oynadı. Antrenman şut çalışmasıyla sona erdi. İdmanın ilk bölümüne tedavisi süren Nihat takımdan ayrı koşu yaparak başladı. Ardından tecrübeli oyuncu, takımla birlikte çalışmaya katıldı.

Teknik direktör Terim, taktik çalışma sırasında değişik taktikler uyguladı. Çift kale maçın başında forveti ikili kuran Terim, daha sonra tek forvete döndü. İkili forvette Semih ve Sercan ikilisini deneyen tecrübeli teknik adam, daha sonra Semih'i ileride tek oynattı. Tecrübeli teknik adam, Gökhan Zan'ın yokluğunda savunmanın göbeğini ise Servet-Önder ikilisiyle oluşturdu.

''HEPİMİZİN MİLLİ TAKIMI'' Milli takım için büyük önem taşıyan Bosna Hersek maçı öncesi teknik direktör Fatih Terim ve oyuncuların moralli olduğu gözlendi.

Antrenmanda önce Emre Belözoğlu ve Hamit ile bir araya gelen Terim, daha sonra sağlık ekibiyle kısa bir görüşme yaptı.

Oyuncuların çalışması sırasında sahanın kenarına gelen Fatih Terim, basın mensuplarından kenarda bulunan kaleyi sahaya götürmek için yardım istedi. Basın mensuplarına ''Hepimizin milli takımı. Bir el atın da kaleyi götürelim'' derken, basın mensuplarının yanı sıra Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve milli takımlardan sorumlu üye Levent Kızıl da kalenin taşınmasında yardımcı oldu.