Abone Ol

İmamoğlu'nun Aile Mezarlığına Şok Tehdit

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon'daki aile mezarlığı duvarına Nazi sembolü çizildiği görüldü. Köy muhtarının fark ettiği işaret Jandarma ekiplerine bildirildi

İmamoğlu'nun Aile Mezarlığına Şok Tehdit

BB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon Akçaabat Cevizli Mahallesi’ndeki bulunan aile mezarlığının duvarına ve yola gamalı haç çizildiği ortaya çıktı. Sözcü’den Özlem Ermiş Beyhan’ın haberine göre olayla ilgili tutanak tutuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun doğduğu Trabzon Akçaabat’taki Cevizli Mahallesi’nde 17 Temmuz Pazar günü provakatif bir olay yaşandı. Pazar günü sabah saatlerinde köyün muhtarı, İmamoğlu’nun aile mezarlığının duvarına sprey boya ile şekiller çizildiğini fark etti. Muhtar, durumu jandarmaya haber verdi.

Olay yerinde yapılan incelemede İmamoğlu’nun aile mezarlığının duvarına yapılan Nazilerin sembolü olan gamalı haç çiziminin, İmamoğlu’nun kuzeni Cemal İmamoğlu’nun evinin önünden geçen yol üzerine de çizildiği tespit edildi. Gamalı haçları kimin çizdiği henüz gizemini koruyor.

 Haçlı çizimlerden kimse şikayetçi olmadı. Olayla ilgili tutanak tutuldu. Jandarmanın da şikayetin ardından bölgedeki denetimler artırıldı.

İmamoğlu 2019 yılında ikinci seçimi öncesinde baba ocağı Akçaabat’ta aile mezarlığını da ziyaret etmişti. İmamoğlu’nun İstiklal gazisi dedesi Mevlüt İmamoğlu’nun kabri de aile mezarlığında bulunuyor.

İmamoğlu ikinci İstanbul seçimi için yürütülen kampanya sırasında katıldığı bir etkinlikte aile mezarlığı ile ilgili şu ifadelere yer vermişti:

“Benim köyüm, bir derenin içinde masum bir köy. Kimse evinin kapısını kilitlemez. Herkes birbirini tanır. Komediyi anlatayım mı size? Akşam namazından sonra hava karanlık. Bizim bir caminin yanında mezarlığımız vardır, bir de rahmetli büyük dedem vefat ettiğinde onu defnettiğimiz aile mezarlığı vardır. Bir bakar ki komşumuzla akrabamız, aile mezarlığında bir ışık. Bir televizyon ekibi çekim yapıyor. Ya, benim gazi dedemle röportaj yapmaya mı geldiniz Allah’ın adamları? Allah size akıl versin.”