MedyaFaresi MedyaFaresi

İmamoğlu'na suikast iddiasına Emniyetten flaş yalanlama

Sosyal medyada bazı mecralarda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik terör örgütü IŞİD'in suikast girişiminde bulunduğu, ancak bunun son anda önlendiği iddia edildi. İçişleri Bakanlığı suikast girişimi veya şüphelilerin yakalandığı iddiasını yalanladı.

Eklenme: 01 Aralık 2020 22:44 - Güncelleme: 01 Aralık 2020 22:53

Odatv'de ortaya atılan İddiaya göre Ekrem İmamoğlu'nun suikastçıları son anda yakalanmıştı..

İçişleri Bakanlığı hem bu suikast girişimi idiasını hem de IŞİD'çi teröristlerin yakalandığı haberini yalanladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

''Bazı basın yayın organlarında yer alan “İmamoğlu’na yönelik suikast emri verilen DEAŞ Militanları yakalandı” haberi ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur.

Dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon yaratabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumlar ve ihbarlar gelmektedir.

Bu duyumlar veya ihbarlar ilgili kişiler ile paylaşılır ve bunların her biri bilgilendirilir. Bu konuda birimlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınır.

Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir.

PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''