MedyaFaresi MedyaFaresi

İmamoğlu: Pek çok sanatçı senin için beste yaptım deyip eserini gönderiyor, 50'yi geçti

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) AKP'nin olağanüstü itirazı sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesiyle mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, şimdiye kadar kendisi için sanatçıların yaptığı bestelerin 50'yi geçtiğini söyledi.

Eklenme: 17 Mayıs 2019 11:25 - Güncelleme: 17 Mayıs 2019 11:26

İmamoğlu, "Bu konudan anlayan bir arkadaş görevlendirdik. Onda toplanıyor. Bunları toplayıp albüm yapsak diye bir düşünce var” dedi.

Cumhuriyet'ten Mustafa Balbay'ın Maslak'taki iş merkezinde İmamoğlu'na yaptığı ziyaretten aktardığı izlenimleri şöyle:

İmamoğlu’nun günlük çalışması dört parça; başkanlık koltuğuna yeniden oturunca yapılacakları planlama, alanda seçim çalışması, Büyükşehir Belediye Meclisi’ni CHP Grubu aracılığıyla izleme, medya ve resmi, yarı resmi, özel görüşmeler...

6 Mayıs’a dek 20 bin “Ekrem İmamoğlu Gönüllüsü” varmış, 7 Mayıs günü akşam saatlerinde bu sayı 100 bine çıkmış. 14 Mayıs’ta 140 bin olmuş.

İmamoğlu 6 Mayıs sonrasını bir demokrasi seferberliği olarak görüyor. Bunun İstanbul seçimlerinin yenilemesinden daha öte bir anlam içerdiği görüşünde. 90 yaşındaki bir yurttaşın adeta kendisine ait bir şey çalınmış gibi sahiplenerek, “Emanetimizi çaldılar, izzeti nefsime dokundu, çok ağrıma gidiyor” diye sarılmasını unutamıyor.

İmamoğlu, 31 Mart öncesi çalışmalarında zaman zaman, “Oy vermem”, “CHP mi, asla” gibi kimi olumsuz yaklaşımları da yumuşatarak karşılamıştı. 6 Mayıs sonrası bunların hiçbirinin kalmadığını söylüyor. Şöyle diyor:

“Günde kaç kişinin elini sıktığımı bilemiyorum ama, ortalama bin fotoğraf çektiriyorum. Bazen araçtan inip bir binaya girmem yarım saati buluyor. İlk durdurmadan sonra evin penceresinden gören iniyor. Geçen gün bir minibüs durdu, tüm yolcuları inip geldi. Trafik altüst oldu, ona üzüldüm...”

Etiketler : ekrem imamoğlu, haber