MedyaFaresi MedyaFaresi

İmamoğlu: Bu kardeşiniz yarın hak yedirmeyecek

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar'da vatandaşla buluştu.

Eklenme: 22 Haziran 2019 17:50 - Güncelleme: 22 Haziran 2019 17:53

Yarın (23 Haziran 2019) tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesinde Üsküdar'da vatandaşlara seslenen CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu vatandaşlara,

"Ben bu şehri 16 milyon insanla yönetmeye geliyorum. Hem de partisini bile sormayacağım. İnsan diyeceğiz insan. Git partiye üye ol öyle gez demeyeceğiz, demeyeceğiz, demeyeceğiz. Yeni bir dönem başlayacak. Size söz veriyorum" diye seslendi.

Üsküdar'daki mitinge binlerce kişinin katıldığı görüldü. Vatandaşlara, "Kendimi sizlere, sizleri Allah'a emanet ediyorum" diyen İmamoğlu seçim yasaklarından önceki son mitingini de, "Pazartesi Saraçhane'de buluşmak üzere Allahaısmarladık" sözleriyle noktaladı.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Ne çok yormuşlar bizi görüyorsunuz değil mi? Ne yazık ki ayrıştırıcı bir dille oy için yapamayacakları şey yok.

Dünyada sadece İstanbul yok. Dünyanın en büyük kentlerinde yönetim değişebilir. Kardeşim nedir kopardığınız kıyamet? İstanbul'da bilmediğimiz neler yapıyor, neler çeviriyorsunuz? 

Size söz veriyorum şehrin nimetlerini sizlerle paylaşmaya geliyoruz.

Partizanlığı söküp atacağız. Değerli hemşerilerim, İstanbul'un bütün sorunlarının çözümünü biliyoruz. Diyorlar ya bizim kadromuz geniş diye. Bakın size söyleyeyim. O kadar daralttılar ki artık kadro dedikleri şey eş dost akraba. Kadro dedikleri şey kızıydı, oğluydu, damadıydı, geliniydi. Biz İstanbul'u nasıl yöneteceğiz biliyor musunuz? Milletle yöneteceğiz. 16 milyon insanla yöneteceğiz. Bu şehrin o kadar kıymetli insan kaynağı var ki. Bu şehrin o kadar iyi yetişmiş gençleri var ki. O gençlerin Ekrem Abisi olmaya geliyorum. Bu şehrin akademisyenleri, bilim insanları, eli öpülesi öğretmenleri, çok iyi yetişmiş insanları, işçisi, emekçisi var. Ben bu şehri 16 milyon insanla yönetmeye geliyorum. Hem de partisini bile sormayacağım. İnsan diyeceğiz insan. Git partiye üye ol öyle gez demeyeceğiz, demeyeceğiz, demeyeceğiz. Yeni bir dönem başlayacak. Size söz veriyorum.

Çok çalıştık, herkese anlattık, 23 Haziran'da yapılan hukuksuzluğu herkese anlattık. Kaybettiğimiz 3 ayı çok hızlı geri kazanacağız. Sorumluluğumuz büyük. Ama olsun gençliğimiz var. İstanbul'un sıkıntıları çok ama cesaretimiz var. Biliyoruz, insanları küsmüş, insanları birbirine selam vermiyor ama olsun adaletimiz var, adaletimizle geliyoruz. Sizlere söz veriyorum İstanbul'da herkesin birbirine selam verecek. Pazartesi günü bile hayatın değiştiğini göreceksiniz. Çünkü bu şehri içindeki en güzel insanlarla, bu şehrin insanlarını barıştırmaya geliyorum.

"Bugün itibariyle artık görev zamanı, artık devlet adamlığınızı yapın"

Şimdi birkaç sözüm de elbette ki son bir iki haftadır biliyoruz ki içindeki tüm zehri bu sürece akıtanlar var. Kötü sözleriyle başta şahsım üzerine bütün kötü iftiraları üzerimize gönderenler var. Onlara diyorum ki bugün itibariyle artık görev zamanı, artık devlet adamlığınızı yapın. Yarınki seçimde bu seçimin emanetini güvenliğini sağlayın. Yarın önemli gün. Ama size söyleyeyim özellikle yarın milyonlarca insanın sandığa akacağını görüyorum. Yarın İstanbul'da yüz binlerce insanın sandıkta görev alacağını biliyorum. okullarda görev alacağını biliyorum. Demokrasi için egemenlik kayıtsız şartsız milletimindir demek için. Hep birlikte sandıkta görev almaya hazır mıyız? 

İsrafın son bulması için tasarrufla bu şehrin daha çok zenginleşmesi için, o zenginliği bu şehrin garibanına ve herkese adil dağıtmak için yarın haktan, hukuktan, adaletten yana oylarımızı kullanmaya hazır mıyız? 

"Bu kardeşiniz yarın hak yedirmeyecek"

Size bir şey söyleyeyim, içinizi rahat tutun. Buradan dağılıp evlerinize giderken herkese selam söyleyin, gülen yüzünüzü gösterin. Sizden isteğim hiçbir münakaşaya girmeyin. Sakın oralı olmayın, gülün geçin. Çünkü biz bu şehrin yüzünü güldürmeye geliyoruz. Bu çok önemli. Ve bizimle beraber bu süreci takip edin göreceksiniz bu kardeşiniz yarın yine hak yedirmeyecek.

Özellikle bir kardeşimizin bize emaneti aslında sizlerin yüreğindeki beklenti, o güzle mesajı herkese söyleyin. Bu güzel tarihi meydandan bütün İstanbul sizi duysun: Her şey çok güzel olacak, Her şey çok güzel olacak, her şey çok güzel olacak. Size bir şey söyleyeyim mi? Siz farkında değilsiniz zaten oldu, oldu, oldu. Sizlerle beraber İstanbul'a çok güzel hizmetler yapacağız. Kendimi sizlere, sizleri Allah'a emanet ediyorum. pazartesi Saraçhane'de buluşmak üzere Allahaısmarladık."