MedyaFaresi MedyaFaresi

İlk günden başı derde girdi! iPhone 4S'e büyük şok!

Samsung, Apple’ın yeni telefonu iPhone 4S'e karşı hukuk mücadelesi başlatıyor...

Eklenme: 05 Ekim 2011 20:30 - Güncelleme: 31 Mart 2016 15:12

Güney Koreli elektronik devi Samsung, patent ihlaliyle suçladığı Apple’ın yeni telefonu iPhone 4S’nin Fransa ve İtalya’da satışının yasaklanması için hukuk mücadelesi başlatıyor.

İşte iPhone 4S Fotoğraflar için tıklayınız..

Samsung, Apple’ın dün tanıttığı yeni akıllı telefonunun diğer ülkelerde de yasaklanması için hukuki yollara başvuracağını açıkladı.

iPhone 4S Siri’nin fiyatı belli oldu! Görmek için tıklayınız

Firma, yayınladığı açıklamada "Apple’ın göz göre göre fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğini ve teknolojilerinden haksız bir biçimde faydalandığını" iddia ederek mülkiyet haklarını korumakta kararlı olduklarını belirtti.

İşte iPhone'un yeni modeli S4! Görmek için tıklayınız

Samsung sözcüsü James Chung, iPhone 4S satışlarının mahkeme emriyle yasaklanması için bugün başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Fransız ve İtalyan yasalarına göre mahkemeler, daha piyasaya bile çıkmamış bir ürünün satışını yasaklama yetkisine sahip.

Akıllı telefon piyasasını en büyük iki rakibi olan Samsung ve Apple, Nisan ayından bu yana birbirlerine karşı 10 ayrı ülkede 20’den fazla patent davası açtılar.

Apple, Eylül ayında Almanya’da Samsung’a karşı açtığı davayı kazanmış ve Samsung’un "Galaxy Tab" tablet bilgisayarların Almanya’da satışı yasaklanmıştı.