MedyaFaresi MedyaFaresi

MHP'li Erhan Usta İYİ Parti'den mi aday olacak? Açıklama yaptı

MHP'den kesin ihracı istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, hakkında çıkan iddialarla ilgili konuştu.

Eklenme: 04 Ocak 2019 12:48 - Güncelleme: 04 Ocak 2019 13:34

MHP'den ihraç edilmesinin ardından, İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edilen Usta, "Bana ulaşan bir şey yok, beni yıpratmak için tezvirat yapılıyor" dedi.

Habertürk'ten Ömer Topsakal'ın haberine göre, eski MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta kesin ihraç istemi ile Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Gerekçe ise, "Cumhur İttifakı aleyhine yaptığı açıklamalar" olarak gösterildi.

Usta hakkındaki disiplin sürecinin başlamasının ardından da kulislerde bazı iddialar konuşulmaya başladı. O iddialardan biri de Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın, MHP'den ihraç edilmesinin ardından İYİ Parti'ye katılacağı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı yönündeydi.

Usta, bu konuya ilişkin kendisine ulaşan bir bilginin olmadığını söyledi. İYİ Parti'ye geçeceği iddialarını yalanlayan Erhan Usta, "Bunların tamamı tezvirat, beni yıpratmak için yapılıyor" dedi.

Habertürk - Ömer Topsakal