MedyaFaresi MedyaFaresi

İflas eden abisi yurt dışına kaçtı, aldatıyor diye yengesini katletti!

Manavgat'ta işlenen korkunç cinayetin detayları ortaya çıkıyor. Katerina Çetin'in iplik fabrikası sahibi eşi iflas edip borçlanınca yurt dışına kaçtı.

Eklenme: 28 Şubat 2018 12:34 - Güncelleme: 28 Şubat 2018 12:39

Genç kadın, kayınbiraderi Mehmet Çetin ve ailesiyle Manavgat’a gitmek zorunda kaldı. Çetin, boşanma davasından 1 gün önce Katerina Çetin'i boğarak öldürdü.

Antalya Manavgat’ta ikamet eden 34 yaşındaki Kırgız asıllı Katerina Çetin, korkunç bir cinayete kurban gitti.

Olay önceki gece Bahçelievler Mahallesi’nde meydana geldi. Sabah saatlerinde karakola giden Mehmet Çetin, bir süre önce yurt dışına kaçan ağabeyinin eşini boğarak öldürdüğünü söyledi.

Katerina Çetin’in evine giden polis ekipleri 3 çocuk annesi Katerina Çetin’in cansız bedeniyle karşılaştı.

ABİSİ BORÇLARI ÖDEYEMEDİĞİ İÇİN YURT DIŞINA KAÇMIŞ

Habertürk'te yer alan habere göre; gözaltına alınan Mehmet Çetin ifadesinde, abisi Haydar Çetin’le birlikte 2 yıl önce Niğde’de iplik fabrikası işlettiklerini, Rusya ile yaşanan krizin ardından işlerinin kötüye gittiğini ve iflas ettiklerini söyledi.

Abisinin borçlarını ödeyemediği için yurtdışına kaçtığını anlatan Çetin “Ben de eşim, çocuklarım, abimin eşi ve çocuklarıyla birlikte çalışmak için Manavgat’a geldim” dedi. Bir alışveriş merkezinde çalışmaya başlayan yengesinin abisini aldattığını öne süren zanlı, Katerina Çetin’in buna kulak asmadığını iddia etti.

ALDATIYOR DİYE ÖLDÜRDÜ

Ertesi sabah abisiyle boşanma davası görülecek olan yengesiyle aldatma nedeniyle tartıştıklarını kaydeden Çetin, tartışma sırasında genç kadını boğarak öldürdüğünü söyledi.

ÇOCUKLARI EVDEN ALDI

Öte yandan Mehmet Çetin’in, cinayeti işlemeden önce 3 yeğenini alıp kendi evine götürdüğü, daha sonra tekrar genç kadının evine gidip cinayeti işlediği ortaya çıktı. Mehmet Çetin’in sabaha kadar cesedin başında bekledikten sonra karakola gidip polise teslim olduğu anlaşıldı.