MedyaFaresi MedyaFaresi

İçişleri Bakanlığı'ndan patlamayla ilgili ilk açıklama

Şanlıurfa Suruç't meydana gelen patlama hakkında İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. İçişleri "Hain saldırıyı kınıyoruz" dedi.

Eklenme: 20 Temmuz 2015 14:07 - Güncelleme: 24 Şubat 2016 16:50

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde yaşanan bombalı katliamla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. Açıklamada "İlk belirlemelere göre saldırıda 27 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Can kaybının artmasından endişe edilmektedir. Bölgedeki hastanelerde 100'e yakın yaralı vatandaşımızın tedavisine devam edilmektedir. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu terör saldırısı karşısında herkesi kenetlenmeye ve sağduyulu davranmaya çağırıyoruz. Failler kısa sürede bulunup yargı önüne çıkarılacak. Hain saldırıyı kınıyoruz" denildi.

İKİ BAKAN GÖREVLENDİRİLDİ

Öte yandan Suruç'taki korkunç saldırının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, İçişleri Bakanı Sabahattin Öztürk'ten ilk bilgileri aldığı belirtildi. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre de Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Sabahattin Öztürk ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik olay yerine gediyor. (AA-DHA)

Patlamadan hemen önce çekilen kare

Patlamanın görgü tanığı: Cesetlerin altında kaldık

Patlamanın nedeni canlı bomba, en az 50 ölü var!