MedyaFaresi MedyaFaresi

Hugh Jackman Wolverine için artık son dedi!

Çizgi roman uyarlamaları söz konusu olduğunda "rolle özdeşleşmenin" kitabını yazan Jackman'dan akıllara zarar açıklama geldi. Nasıl ya?

Eklenme: 29 Mart 2015 22:54 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 18:26

Radikal'den Yiğitcan Erdoğan'ın haberine göre; Bazı şeyleri, görüşümüz ne olursa olsun ortak bir noktada kabul etmemiz gerekiyor söz konusu çizgi roman filmleri olduğunda. Eğer Christopher Nolan diye bir adam olmasaydı, kimse Superman Returns’den sonra Man of Steel’a şans vermez, ortada DC Cinematic Universe diye bir şeyin planları olmazdı. Eğer Robert Downey Jr bu kadar sempatik ve karizmatik olmasaydı Avengers 1 milyar dolar gişe barajını birdirbir oynarmış rahatlığında geçemez, Marvel böylesine güçlü bir imparatorluk kuramazdı. Daha da geriye gidelim, eğer Christopher Reeve bu kadar meziyetli bir aktör olmasaydı, belki süper kahraman filmleri bu efsaneleşme yoluna asla giremeyeceklerdi.

Aynısını bir insan için daha söylemek mümkün: Hugh Jackman. Eğer ki Jackman Wolverine olarak bu kadar ikonik bir performans sergilemeseydi; hatta karakterin meşhur sarı-siyah kostümlü görüntüsünü bile geçip insanlar “Wolverine” dediğinde akla ilk gelen sima olmasaydı X-Men filmleri on üç senedir yıkılmayan bir saltanat olarak kalamazlardı. Neticede adamın başrolü olmadığı sadece bir X-Men filmi var, onda da açık ara filmin en komik sahnesi kendisiydi.

değil, kontratını şimdiden yapmış olduğu 2017 tarihli üçüncü Wolverine filmini kast ediyor.

Açık konuşalım, bugüne kadar pek çok rol aktörüyle özdeşleşmiştir şu hayatta, sonra başkasına verilince sinirlenmişiz, üzülmüşüz, “ya onun kadar iyi değil ya” demişizdir. Superman uzun süre öyleydi mesela, kim gelse Reeve’in yanına yaklaştıramadık Henry Cavill’e kadar. Ama Wolverine böyle bir şey değil, daha da üst mertebede. Wolverine’i beyaz perdede Hugh Jackman’dan başka kimse oynayamaz; ne hikayesel olarak, ne de bizim gönlümüzde kabulümüz babında. O yüzden umalım da Jackman 2017’de rolü bırakacaksa Fox zırtapoz bir genci falan cast edip üzerine tüy dikmesin, Wolverine’e çizgi romanlardaki gibi layık bir final yapalım, uğurlayalım, gönlümüzde sonsuza kadar yaşatalım…

En Çok Okunan Haberler