MedyaFaresi MedyaFaresi

Hollywood'u karıştıran tecavüz skandalını Tarantino da biliyormuş

Ünlü yapımcı Harvey Weinstein'in tecavüz skandalında ABD'li yönetmen Quentin Tarantino'dan açıklama geldi.

Eklenme: 21 Ekim 2017 00:05 - Güncelleme: 21 Ekim 2017 00:08

Hollywood'da defalarca taciz ve tecavüz olayına karıştığı öğrenilen ve hakkında soruşturma başlatılan ünlü yapımcı Harvey Weinstein'la ilgili bir açıklama da ABD'li yönetmen Quentin Tarantino'dan geldi: "Bazı şeyler yaptığını biliyordum. Keşke duyduklarım hakkında sorumluluk alsaydım."

New York Times’a konuşan ABD’li yönetmen Tarantino, Hollywood’u sarsan cinsel taciz ve tecavüz skandalının faili Weinstein’ın yaptıklarından haberi olduğunu söyledi.

Tarantino, daha önce klasikleşmiş eserleri Pulp Fiction (Ucuz Roman), Django Unchained (Zincirsiz) ve Inglorious Basterds’da (Soysuzlar Çetesi) birlikte çalıştığı Weinstein ile ilgili “Ortada normal dedikodulardan daha fazlası vardı. Bu dedikodular ikinci ağızdan değildi. Bazı şeyler yaptığını biliyordum. Keşke duyduklarım hakkında sorumluluk alsaydım. O sırada yapmam gerekenleri yapsaydım, onunla çalışmamam gerekirdi” dedi.

Sözcü'nün haberine göre Weinstein’ın daha önce eski sevgilisi Mira Sorvino’yu da taciz ettiğini anlatan Tarantino, “Şimdi söyleyeceğim her şey rezil bir bahane gibi gözükecek” açıklamasını yaptı.

Weinstein ile ilgili 50’den fazla kadına cinsel taciz ve tecavüz suçlaması bulunuyor.