MedyaFaresi MedyaFaresi

Hollande: Fransa artık savaştadır

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: Paris saldırılarından sonra Fransa artık savaştadır. Dünyayı tehdit eden terörist hareket ile savaş halindeyiz IŞİD'e karşı hava operasyonlarımız devam edecek. IŞİD'e karşı hava operasyonlarımız devam edecek.'' dedi.

Eklenme: 16 Kasım 2015 17:52 - Güncelleme: 06 Nisan 2016 00:26

Fransa'nın başkenti Paris'te 129 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların ardından Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, parlamentodaki özel oturumda konuşma yaptı. Hollande, "Fransa savaştadır ama herhangi bir medeniyete karşı değil, çünkü saldırıyı düzenleyenler herhangi bir medeniyeti temsil etmiyor" dedi. 

IŞİD'e karşı hava saldırılarının süreceğini söyleyen Hollande, "Dünyayı tehdit eden terörist hareket ile savaş halindeyiz. Suriye terörizm için en büyük fabrika haline dönüştü" dedi. 

Paris saldırılarıyla ilgili Hollande, "Fransızları Cuma akşamı başka Fransızlar vurdu" dedi. "Mülteci akınına uğrayan ülkelere destek olmalıyız" diyen Hollande, "Suriye'de IŞİD'i hedefleyen bir tek büyük koalisyona ihtiyaç var" ifadesini kullandı. 

 

Sınırların kontrol edilmesi gerektiğini söyleyen Hollande, "AB sınırları kontrol edilmeli; ulusal sınırlara dönüş AB'nin sonu olur" dedi.