MedyaFaresi MedyaFaresi

Hıncal Uluç: Bu sapıkları yakalayıp, adalete teslim edin

Sabah yazarı Hıncal Uluç, Beşiktaşlı futbolcu Vincent Aboubakar'ın ölen annesine küfür eden sosyal medya kullanıcısının hala yakalanıp yargılanmamış olmasına değinerek, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ı ve medya mensuplarını göreve çağırdı.

Eklenme: 29 Aralık 2020 21:39 - Güncelleme: 29 Aralık 2020 22:09

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Yani bir insan bu kadar şerefsiz, bu kadar onursuz, bu kadar hain, bu kadar aşağılık olur mu? 'Sosyal medya' dediğimiz şeyin büyük bir bölümünün nasıl soysuzlardan oluştuğunu ve bunların cezasız kaldıkları, hatta takibe bile uğramadıkları için meydanı boş bulup nasıl azdıkça azdıklarını her gün artan öfkeyle görüyoruz. Görüyor da ne yapıyoruz? Hiçbir şey!" düşüncesini dile getirdi.

Beşiktaşlı futbolcu Vincent Aboubakar'ın annesinin geçen hafta başında vefat etmesine de değinen Uluç olanları şu satırlarla dile getirdi: Aboubakar, annesine son görevi için ülkesine gitti.

Beşiktaş kulübü de resmi bir başsağlığı mesajı yayınladı..

İşte bu mesaja gelen cevaplardan biri..

"Tayfun" adlı insanlık dışı bir yaratık şu mesajı yaydı sosyal medyaya..
"Ha ha ha ha ha ha ha... Ölmüş anneni s..eyim.. A..na kodumun zencisi.." Onun yazdığında noktalı yerler dolu.. Ben nokta koydum.. Düşünün, ölmüş bir annenin ardından oğluna attığı mesaja bakın.. Kendisinin aslında ne kadar aşağılık, ne kadar O. Ç. olduğunu kanıtlayan satırlarında bir de ırkçılık var..

Bildiğim... Beşiktaş Kulübü derhal polise ve savcıya resmi başvuru yaptı, bu ve benzeri iğrenç mesajları sosyal medyada yayanların bulunmasını ve yargılanmasını istedi 

 Uluç, "Yapıyor muyuz İçişleri Bakanımız? Yapıyor muyuz? Emniyet Genel Müdürlüğü? Yapıyor muyuz?. Polisin Siber Suçlar Dairesi ve onun şefleri? Ya medya?.

Benim güya 'dördüncü güç' olan zavallı medyam...Sırtını, haberlerini ve köşelerini sosyal medya soysuzlarına dayamış, onların hizmetine girmiş, onlara göre yayın yapan, mesela bu ülkenin en ünlü sanatçılarından birine söven soysuzu 'Tel'in' edeceğine, o soysuzu mahkemeye veren sanatçıyı eleştiren, sosyal medyaya köle olmuş medyam.." ifadesini kullandı. 

Yazının devamı için tıklayın