MedyaFaresi MedyaFaresi

Hiçbir terör örgütüne hoşgörümüz yok!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Denizli`de Delikliçınar Meydanı'nda konuştu!

Eklenme: 28 Eylül 2013 18:11 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 03:40

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Denizli\'de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Radikal İslamcı terör örgütlerinin gerçekleştirdiği saldırıları eleştirdi.

Başbakan Erdoğan, Denizli\'de toplu açılış töreninde konuştu. Konuşmasında Radikal İslamcı terör örgütlerince gerçekleştirilen saldırılara değinen Erdoğan, "Bunlar İslam\'a en büyük zararı vermiştir" dedi.

İslam\'ın barış dini olduğunu söyleyen Erdoğan, "Neymiş, İslam adına yapıyormuş. Hadi ordan, neyi İslam adına yapıyorsun?" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, terör ve İslam kavramlarının yan yana getirilmesini \'ırkçılık\' olarak niteleyerek şunları kaydetti:


"Pakistan\'da bir kiliseye yapılan saldırıda 75 kişi hayatını kaybetti. Kardeş Pakistan\'a yaşadığı deprem ve bu saldırı nedeniyle başsağlığı diliyorum. Dünyanın her yerindeki vahşi, insanlık dışı saldırıları kınıyoruz. Terörün dini olmaz. Hele hele, İslam ve terör kavramlarının yan yana gelmesini biz asla kabul etmeyiz.Müslüman ve terörist kavramlarını yan yana getirecek, insanlık dışı saldırılarda bulunanlar, İslam\'a en büyük zararı vermiştir. Neymiş, İslam adına yapıyormuş. Hadi ordan ya, neyi İslam adına yapıyorsun. İslam adına masum insanları öldürme yetkisini, Allah kimseye vermemiştir. Bir insanı öldüren tüm insanları öldürmüş gibidir. Bu bizim dinimizin emridir. Bu terör örgütleri, El-Kaide vesaire... Bunlar İslam ile terörün yan yana anılmasına neden olmuştur.

Bizim dinimiz İslam, \'silm\' kelimesinden, türemiştir ve bunun anlamı \'barış\'tır. Bir barış dininin mensupları olarak biz nasıl terörün yanında olabiliriz. Nasıl terörle iç içe olabiliriz. Bu nedenle bu iki kavramı bir araya getirerek İslamafobiyi yaymaya çalışanlar; en büyük ırkçı, en büyük ayrımcıdır.

Terör örgütleri arasında ayrım yapanlar, terör örgütlerini iyi-kötü diye sınıflandıranlar, bunlara göz yumanlar, terör ateşine körükle gidenler, en az teröristler kadar suçludur en az onlar kadar canidir."

YILLAR SONRA İLK MİTİNG

Başbakan Erdoğan'ın toplu açılışı öncesi polis, meydan çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Meydana çıkan dört yerde arama noktası oluşturuldu. Mitingin hava karardıktan sonra başlayacağı ihtimaline karşılık meydana dev aydınlatma direği kuruldu. Polis helikopteri havadan denetimde bulundu. Saat 14.00 itibariyle İstiklal, Lise ve Atatürk Caddesi trafiğe kapatıldı. Mitinge katılanlara şapka, su, bayrak, Rabia işaretli tişörtler dağıtıldı.

Yaklaşık 10 yıldır miting alanı olarak yasaklanan Delikliçınar Meydanı, bu kez, toplu açılış töreni için Başbakan Erdoğan'a açıldı. Kentte mitingler, 29 Ekim Bulvarı'nda yapılıyordu. Başbakan Erdoğan, parti, Türk bayrakları ve Atatürk posteriyle süslenen meydan, ayrıca, kentteki Gezi protestolarıyla ilgili eylemlere ev sahipliği yaparken, Ak Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi, yerel bir televizyona yaptığı açıklamada, 'Bugünkü Delikliçınar mitingi, Gezi'nin cevabı olacak' demişti.

Meydana 'Sen geldin Adalet doğdu', 'Dik dur eğilme, bu millet seninle', 'Büyük ustamız Büyükşehir sizin eseriniz' pankartları asıldı. Miting başlamadan bayılanlar oldu, ilk müdahaleleri alanda yapıldı.