MedyaFaresi MedyaFaresi

HDP′den düşürülen vekilliklere tepki: TBMM'de milyonların iradesini savunuyoruz

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın vekillliğinin düşürülmesine "Leyla Güven ve Musa Farisoğulları milyonların iradesidir. TBMM'de milyonların iradesini savunuyoruz" ifadeleriyle tepki gösterdi. HDP'den peş peşe tepkiler geldi.

Eklenme: 04 Haziran 2020 17:40 - Güncelleme: 04 Haziran 2020 20:04

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Leyla Güven ve  Hakkari Milletvekili Musa Farisoğulları’nın vekilliklerinin düşürülmesine sert tepki gösterdi. HDP’nin resmi Twitter adresinden yapılan paylaşımda “Leyla Güven ve Musa Farisoğulları milyonların iradesidir. TBMM’de milyonların iradesini savunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

MUTLAKA KAZANACAĞIZ

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy ise “Mecliste milyonlarca insanın oyu ile seçilenlerin milletvekilliği darbe ile düşürüldü. Bunun adı Faşizm’dir. Ve bilinsin ki; Saray’ın mahkemelerinin hükmü ne olursa olsun, bu halk faşizme karşı mücadele etmekten vazgeçmeyecek. Mutlaka kazanacağız!” şeklinde tepki gösterdi.

SON DERECE VAHİM

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç da son derece vahim bir karar verildiğini belirterek “Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmadığı ortaya çıkmıştır” dedi.