MedyaFaresi MedyaFaresi

Hazar Ergüçlü kimdir neden PKK sorgusu yapıldı?

Medcezir dizisiyle tanınan ve popülerliğini yakalayan Hazar Ergüçlü'te PKK sorgusu yapıldı. PKK sorgusu yapılan Hazar Ergüçlü kimdir nereli sevgilisi var mı? Hazar Ergüçlü'ye neden PKK sorgusu yapıldı?

Eklenme: 30 Ekim 2017 08:20 - Güncelleme: 30 Ekim 2017 09:21

Hayat Sırları adlı diziyle yeniden ekranlara dönecek olan Hazar Ergüçlü'ye PKK sorgusu yapıldı. Herkes neden Hazar Ergüçlü'ye PKK sorgusu yapıldığını merak ediyor. Gelin hep birlikte hem onun nedenine hem de Hazar Ergüçlü özel hayatı ve biyografisine bakalım.

Kuzey Güney, Medcezir dizileriyle yükselişi yakalamış olan Hazar Ergüçlü, 1 Ocak 1992 KKTC doğumludur. Kıbrıs Lefkoşa’da belediye tiyatrosunda rol almış olan güzel oyuncu “Gölgeler ve Suretler” adlı sinema filmiyle profesyonel oyunculuğa adım atmıştır.

MEDCEZİR DİZİSİYLE YÜKSELDİ

Lefkoşa Türk Belediyesi'nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yapan Hazar Ergüçlü, Derviş Zaim'in yönettiği Gölgeler ve Suretler adlı sinema filmiyle profesyonel oyunculuğa adım atmıştır. 7 Eylül 2011 tarihinden itibaren ise Kuzey Güney adlı dizide canlandırdığı Simay Canay karakteri ile televizyonda görünmeye başlamıştır. Medcezir dizisinde Eylül adlı karakteri canlandırmıştır. Daha sonra Analar ve Anneler dizisinde Kader adlı karakteri canlandırmıştır. En son 2016 Aralık'ta bitmiş olan Yüksek Sosyete adlı dizide Cansu karakterini canlandırmıştır.

HAYAT SIRLARI DİZİSİYLE GERİ DÖNÜYOR

Star Tv'de çarşamba günü yayınlanacak olan Hayat Sırları dizisiyle ekrana dönecek olan Hazar Ergüçlü yeni dizi heyecanı yaşıyor.

HAZAR ERGÜÇLÜ PKK SORGUSUNA NEDEN ALINDI?

Oyuncu Hazar Ergüçlü PKK belgeselini sosyal medyada yayımlayarak örgüt propagandası yaptığı gerekçesiyle savcı karşısına çıktı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Çağlayan Adliyesi'ne gelen oyuncu, "Bana sosyal medyadan çok fazla kısa film geliyor. Ben de paylaşıyorum. Söz konusu film bir takipçimden geldi. Açıp bakmadım. Bir takipçimin uyarısı üzerine de sildim" dedi. Savcılık da soruşturmayı takipsizlikle sonuçlandırdı. 

HAZAR NE DEMEK?

Hazar'ın anlamına baktığımız zaman barış anlamına geliyor.