MedyaFaresi MedyaFaresi

Hayatını poposuyla kazanıyor

Eski anaokulu öğretmeni sosyal medyada paylaştığı videolarla kendine yeni bir "ekmek kapısı" açtı. 

Eklenme: 10 Ekim 2014 20:44 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 12:08

Florida'da yaşayan 22 yaşındaki Jessica Vanessa, video paylaşım sitesi Vine'da yayınladığı videolan sayesinde hiç beklemediği bir üne kavuştu. Hatta bu sayede eskisinden daha fazla para kazanmaya başladı. Sitedeki takipçi sayısını bir anda artıran Vanessa, bu sayede reklamcıların ve büyük şirketlerin de dikkatini çekti. Jessica Vanessa, şimdi birkaç dakikalık kliplerde "kalçasını sallayarak" öğretmenlik yaparken kazandığı paranın birkaç katını kazanabiliyor.

Genç kadın "Sadece altı saniye bir klipte yeteneğimi sergileyerek eski mesleğimde dört ayda kazandığım kadar parayı kazanabiliyorum" diye konuşuyor. Jessica Vanessa, bu işten kazandığı parayla bir araba sahibi olduğunu ve üstelik bunu borçlanmadan yaptığını söylüyor. Genç kadın bu sayede yüksek öğrenim masraflarını da rahatlıkla karşılayabileceğini sözlerine ekliyor.

Yaptığı işin de aslında sanıldığı kadar zor olmadığını sözlerine ekliyor; "Paylaştığım videolar sayesinde takipçilerimin sayısı arttıkça daha fazla firma ürünlerine dikkat çekmek için size daha fazla reklam vermeye yani daha fazla ödemeye başlıyor" diye anlatıyor. Jessica Vanessa bütün vaktini ve enerjisini bu işe vermesinin kendisi için bir risk olduğunu da anlatıyor: "Aslında öğretmenlik işini bırakırken büyük bir riske girdim. Çünkü bunun dönüşü yoktu. Ya bu videolar sayesinde para kazanacaktım ya da işsiz kalacaktım."