MedyaFaresi MedyaFaresi

Hayat kadınıyla birlikte olmak için kuyumcu soydu

Antalya’nın Kumluca ilçesinde kuyumcu mağazasını silahla soymaya çalışan şahıs polis tarafından yakalandı. Zanlı, para karşılığında bir hayat kadınıyla birlikte olabilmek için soygun yaptığını söyledi.

Eklenme: 25 Mart 2015 18:50 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 06:38

Olay, Kumluca ilçesi Merkez Mahallesi Çarşıiçi Caddesi üzerinde bulunan Suat Akkoyunlu’ya ait Suat Kuyumculuk’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kuru sıkıdan bozma tabancayla kuyumcuya giren A.G. (26), tabancayı mağaza çalışanı Kadir Ceylan’a (25) doğrultarak para ve altınları çantaya koymasını istedi. Soyguncu para ve altınların konulmasını istediği çantayı montunun içinden çıkarmaya çalıştığı sırada Kadir Ceylan iş yerinin arka kapısından asma kata çıktı.

Soyguncu Ceylan’ın kaçmasına engel olmak istedi ancak tabancanın mekanizması çalışmadı. Kadir Ceylan asma kattaki pencereyi açarak çevredeki esnaftan yardım istedi. Bunun üzerine paniğe kapılan A.G., masanın üstüne koyduğu çantayı alarak hızla kaçmaya başladı. Esnaflar, zanlının kullandığı kiralık aracın peşine düştü. Yaşanan kısa kovalamacada zanlı, aracıyla ilçe belediyesi önünde sıkışan trafiğe takıldı. Soyguncu trafikte duran araca arkadan çarparken, vatandaşlar aracın etrafını sardı.

Soygun ihbarını alan polis ekipleri de olay yerine geldi. Polis, silahlı soyguncuyu etkisiz hale getirerek İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü. A.G., ifadesinde kendisini bir hayat kadınının bu olaya azmettirdiğini iddia etti. Bunun üzerine Demre ilçesinde yaşayan A.D. de gözaltına alınarak Kumluca’ya getirildi. A.D. adlı kadın, A.G.’nin kendisi ile birlikte olmak istediğini, para bulup getirirse birlikte olabileceklerini söylediğini, bu yüzden A.G.'nin işe kalkışmış olabileceğini savundu. 2 zanlı, Cumhuriyet Savcılığı’nda alınan ifadelerinden sonra mahkemeye sevk edildi.  İHA