MedyaFaresi MedyaFaresi

Hatay'da akaryakıt deposu patladı! 10 ölü! 4 yaralı..

MEDYAFARESİ VİDEO- Hatay'da 51 kişinin hayatına mal olan saldırı sonrası bugün başka bir patlama meydanan geldi.

Eklenme: 17 Mayıs 2013 17:54 - Güncelleme: 09 Kasım 2015 15:32

İşte Hatay'daki patlamadan ilk görüntüler!.. VİDEO

Bu sefer kaçak akaryakıt deposuna düzenlenen jandarma operasyonu sırasında, işçilerin depoyu ateşe vermesi sonucu olduğu iddia edilen patlamada; 10 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Hatay'a 20 kilometre uzaklıktaki köyde iddiaya göre akaryakıt kaçakçılığı yapıldığını belirleyen jandarma ekipleri, inşaat halindeki eve operasyon düzenlemek isteyince, ev sahipleri tarafından ateşe verildi.

 Bu sırada, evin altında bulunduğu ileri sürülen kaçak akaryakıt deposu patladı. Tanışmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İlyas Bayraktar, "Şu anda olay yerindeyim. 10 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı. Ölenlerin çoğu inşaatta çalışan işçiler" dedi.

Köylülerin jandarmayı taşladığı ve olay yerine yaklaştırmadığı ileri sürüldü. Hatay İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Başoğlu Tanışma Köyü'ne hareket etti. Köye ayrıca çok sayıda ambulans, sağlık ekibi ve çevik kuvvet ekibi sevk edildi.

"ÖLÜ SAYISI DAHA DA FAZLA OLABİLİR"

Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğunu belirten Bayraktar "Savcı'nın gelmesini bekliyoruz. Hayatının kaybedenleri çoğu köyden, iki ya da üç kişi ise inşaat işçisi olarak çalışmaya gelenler. 10 kişiyi bizzat saydım. Ne yazık ki ölü sayısı daha fazla olabilir" diye konuştu.

Ayrıntılar geliyor...