MedyaFaresi MedyaFaresi

Hasan Mezarcı’dan flaş açıklama: Erdoğan ile aramız o gün bozuldu

2000’li yılların başında kendisini “Mesih” ilan eden eski Refah Partisi milletvekili Hasan Mezarcı, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini alıntılayarak, bir anısını paylaştı.

Eklenme: 10 Nisan 2019 14:30 - Güncelleme: 10 Nisan 2019 15:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gece, Rusya gezisine eşlik eden gazetecilere uçakta dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

Erdoğan, İstanbul'daki seçimlere atıfta bulunarak, şunları söylemişti:

"Biliyorsunuz geçmişte benim bir milletvekili adaylığım söz konusu olmuştu. İstanbul’da İl Seçim Kurulu bana mazbatamı verdi, ben milletvekili mazbatasını aldım, tercihli seçim sisteminin olduğu dönemde. O zaman bir arkadaşımız kalktı, ki benim altımda, ben il başkanıyım o ilçe başkanı, onu getirdik aday yaptık, listeye de koyduk. Sonra Ankara’dan YSK’ya başvurdular. YSK’ya başvurmak suretiyle benim milletvekilliğimi elimden aldılar. Tamam dedik, kabul ettik. Mazbatamı da almıştım. Mazbatayı iptal ettiler."

2000’li yılların başında kendisini “Mesih” ilan eden eski Refah Partisi milletvekili Hasan Mezarcı ise, konuyla ilgili olarak, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir mesaj paylaştı.

"ERDOĞAN'LA İLİŞKİMİZİN BOZULMA NOKTASI..."

Hasan Mezarcı, kişisel Twitter hesabından Erdoğan'ın bu sözünü alıntılayarak, bir anısını paylaştı.

Mezarcı, paylaşımında 1991 yılındaki seçimleri hatırlattı.

20 Ekim 1991’de Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Recep Tayyip Erdoğan milletvekili adayı olmuştu. Erdoğan, İstanbul 6. Bölge'den seçime girmişti. Erdoğan, oyların %20'sini alıp milletvekili olma şansını yakalamıştı. Hatta mazbatısını dahi almıştı. Ancak partisinden ikinci sırada yer alanve hemşerisi olan Mustafa Baş'ın itirazı üzerine oylar yeniden sayıldı.

Baş, "Benim oyum Recep Tayyip Erdoğan’dan daha fazla, sayılmasını istiyorum" demişti. Oyların yeniden sayımı, sonucu değiştirirken, Erdoğan'ın mazbatası da iptal edilmişti ve kendisi yerine Mustafa Baş parlamentoya girmişti.

Hasan Mezarcı o dönem yaşanan bu olayı anlatırken, Mustafa Baş'ın itiraz etmesini engellemek adına onu teşkilatın ölümle tehdit ettiğini belirtti. Bu olayda Erdoğan'ı desteklemediğini ifade eden Mezarcı, bundan sonra Erdoğan ile ilişkisinin bozulduğunu aktardı.

Hasan Mezarcı'nın paylaşımı şu şekilde: