MedyaFaresi MedyaFaresi

Hasan Karakaya boğaza yemek yemeye hiç gitmemiş!

Yeni Akit Gazetesi genel yayın Koordinatörü Hasan Karakaya samimi açıklamalar yaptı..

Eklenme: 02 Kasım 2012 13:31 - Güncelleme: 23 Mart 2016 06:40
Tvnet ekranlarının çok konuşulan programlarından Son Baskı dün Yeni Akit Gazetesi genel yayın Koordinatörü Hasan Karakaya’yı ağırladı.

Samimi sohbetiyle dikkat çeken Karakaya, Veyis Ateş’in “Ertuğrul Özkök sizi Hürriyet’e davet etmiş, doğru mu bu?” sorusuna “Evet etti ama ben istemedim” diyerek cevap verdi. Veyis Ateş Hasan Karakaya’ya boğaza yemek yemeye neden hiç gitmediğini ve Fatih Altaylı’nın yanağını sıkmasını da sordu.
 
Veyis Ateş: Kaynağım sağlam ama veremeyeceğim; gazetecilik alışkanlığı... Çok özel bir sohbette Aydın Doğan Ertuğrul Özkök’e diyor ki; şuan bizim gazetede olmayan başka gazetelerde olan bir iki yazar, ismi bizimle çalışmasını istediğin kimi isterdin? sorusuna Özkök “Hasan Karakaya” diye yanıt veriyor. Size hiç böyle bir talep geldi mi? Gelseydi Hürriyet’te yazar mıydınız?
Hasan Karakaya: Özkök daha önceki bir röportajında da belirtti. Kalemimi beğendiğini yüzüme karşı da ifade etti. Beni Hürriyet’e davet de ediyordu.
Veyis Ateş: Sizi Hürriyet’e mi davet ediyordu?
Hasan Karakaya: Tabi böyle davetler geldi. Başka kanallardan “ya keşke Hürriyet’te olsan” diyordu.
Veyis Ateş: Hürriyet’te yazmak istemediniz mi?
Hasan Karakaya: Ben şuanda Akit’te bir mücadelenin içerisindeyim. Zaten dikkat edin kuruluş tarihi 1993’tür. Darbelere karşı sivil bir inisiyatif olarak kurulduk. Ben Hürriyet’te ve diğer gazetelerde bu tür bir mücadele vereceğime inanmıyorum.
Veyis Ateş: Neyin mücadelesini veriyorsunuz?
Hasan Karaya: Fikirlerimin, inançlarımın, dinimin mücadelesi…
O Fotoğraf da Konuşuldu!
Veyis Ateş, Ak Parti İstanbul İl başkanlığının iftarında Fatih Altaylı’nın Hasan Karakaya’nın yanaklarını sıktığı fotoğrafı da sordu.
Veyis Ateş: Bu fotoğrafın hikâyesi neydi?
Hasan Karakaya: Fatih Altaylı ile iftarda karşılaştık. Altaylı da beni özlemiş. Geldi abi özledim seni dedi. Daha önce bir röportajımda da söyledim. Fatih Altaylı ile barıştık. Ben o yazıyı eski Fatih Altaylı’ya yazdım. Yeni Fatih Altaylı’nın bu görüşte olduğunu düşünmüyorum. Daha sonra konuşup buzlarımızı erittik.
Veyis Ateş: Boğaza hiç gitmediğiniz doğru mu?
Hasan Karakaya: Hiç gitmedim. Bazı şeyler meraktır. İnsanın canı ister. Benim canım pek çekmiyor. Ama şunu da söyliyeyim 2000 tarihinde dönemin Adalet Bakanı’nın bir daveti olmuştu. Sarıyer Hakim Evi’nde. O yemeğe gitmiştim. İnanın bundan birkaç sene öncesine kadar on altı on yedi saat çalışıyordum. Bu tür yerleri gezmeye pek fırsatım da olmuyordu açıkçası…