MedyaFaresi MedyaFaresi

Hangi ülkenin Cumhurbaşkanı Başbakan'ı şoke etti?

CHP lideri Deniz Baykal, bir Avrupa ülkesinin Cumhurbaşkanının Erdoğan'a 'Eşinizi ziyaretinizde yanınızda getirmeyin' dediğini iddia etti

Eklenme: 09 Şubat 2010 15:54 - Güncelleme: 24 Mart 2016 22:02

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin TBMM Grubu'nda yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan'la ilgili çok çarpıcı bir iddia ortaya attı. Baykal, Başbakan Erdoğan'ın bir Fransa gezisinden önce Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin Erdoğan'a Emine Hanım'ın kıyafetinden (türbanından) dolayı "Eşinizi getirmeyin" dediğini iddia etti.

İşte Baykal'ın o sözleri:

"Başbakan TRT'deki toplantıda hiç icabı yokken eşiyle ilgili bir konuyu kendisi gündeme getirmiştir. Yanlış buradan çıkıyor. Kılık kıyafetle ilgili bir şey konuşuluyorsa eşinin üzerinden konuşmayacaksın. Eşinin üzerinden bir mağduriyet psikolojisi üretmeye girişirsen yanlışı sen yaparsın. Bizim bildiğimiz ama şu ana kadar hiç söylemediğimiz bir olay var; Fransa Devlet Başkanı Sarkozy lisanı münasiple Başbakan'a bir ziyareti öncesinde 'eşini buraya getirme' dedi. Bunu biliyoruz, bunu bir gün dile getirdik mi? Bunu ne suçlama konusu yaptık, ne şikayet konusu yaptık.
 
Habertürk