MedyaFaresi MedyaFaresi

Hande Fırat'tan tuhaf çıkış: Emine Hanım'ın çantası aslında çakma..

Hürriyet yazarı Hande Fırat, 50 Bin Dolarlık Hermes çanta kullandığı iddia edilen Emine Erdoğan'ın çanta tercihlerini araştırdı. Bakın Hande Fırat çantaların çakma olduğunu nasıl ortaya çıkarmış?

Eklenme: 30 Ekim 2020 09:34 - Güncelleme: 30 Ekim 2020 09:53

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarına boykut çağrısının ardından, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Emine Hanım'ın bir çantası var. Onu da saray bahçesinde yaksın" açıklamasıyla başlayan "çanta" tartışmasına yönelik olarak, "Özellikle sosyal medyada Emine Erdoğan'ın kullandığı aksesuvarlar gündem oldu.

Kaynaklarımdan bu konuda edindiğim bilgiler, sıfır atık projesine öncülük eden Emine Erdoğan’ın bu hassasiyetini çanta başta olmak üzere aksesuvarlarında da sürdürdüğünü gösteriyor." diye yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın çantalara büyük para vermediğini savunan Hande Fırat, "Orijinal marka çanta kullanmamaya özen gösteriyor. Yani iddia edildiği gibi büyük rakamlara çanta alınmıyor. Daha çok yerli malını tercih ediyor. Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor.

Tercihi daha çok geri dönüşüme imkân veren maddelerden çanta ve aksesuvarlar." ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın.