Abone Ol

İlginç gelişme: Hande Fırat Erdoğan'ı neden eleştirdi?

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesi'ne ilişkin olarak "Ülke ve milletin değerlerine yaslanamadığı için uluslarası alanda beklediği yere gelememiştir" sözlerini eleştirdi.

İlginç gelişme: Hande Fırat Erdoğan'ı neden eleştirdi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesine ilişkin söylediği, "Ülke ve milletin değerlerine yaslanamadığı için uluslarası alanda beklediği yere gelememiştir" sözlerine Hande Fırat'tan eleştiri geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Hande Fırat, "Milli değerlere yaslanan diğer üniversitelerimiz küresel bir marka haline gelmiş mi? Onu bilmiyorum ben. Öyle bir sıralama yok galiba. Boğaziçi Üniversitesi 190. sırada olduğuna göre, diğerleri herhalde daha alttadır" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

CNN Türk'te Ebru Baki'nin sunduğu Parametre programında konuşan Fırat, "Yani ben anlamadım. Şöyle anlamadım; milli değerlere yaslanan diğer üniversitelerimiz küresel bir marka haline gelmiş mi? Onu bilmiyorum ben. Öyle bir sıralama yok galiba. Boğaziçi Üniversitesi 190. sırada olduğuna göre, diğerleri herhalde daha alttadır" diye konuştu.

Fırat, Türkiye'de sorunun sadece üniversitelerden kaynaklanmadığını ve temel ve ortaöğretimde de büyük sorunlar olduğunu PISA testi sonuçlarından örneklerle açıkladılar.

İşte o sözler: