MedyaFaresi MedyaFaresi

Hamza Hamzaoğlu: Koreografi beni duygulandırdı

Sezonu şampiyon kapatan Galatasaray'ın teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, yayıncı kuruluş Lig TV'de önemli açıklamalarda bulundu.

Eklenme: 30 Mayıs 2015 23:41 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 11:46

İşte Hamzaoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

"4. yıldız bize nasip oldu ancak bu başarıda Mustafa Denizli'nin de Fatih Hoca'nın da payı var. Benim için önemli olan bize inananlara karşı mahçup olmadık. 

Benim çocukluktan beri hayalim teknik direktör olmaktı. Eşime de her zaman söyledim, bak göreceksin ben teknik direktörlükte futbolda olduğumdan daha başarılı olacağım, derdim.

Keşke babam yaşasaydı ve bu günlere şahit olsaydı. 

Şampiyonluğa olan inancımızı hiç bir zaman kaybetmedik. Mağlup olduğumuz maçlardan sonra bile bu inancımız kaybolmadı.

İlk geldiğim günlerde takımın gol yeme problemi vardı. Bunun üzerine çalıştık. Ligin sonlarına daha doğru kotrollü futbolu tercih ettik ve başarılı olduk.

Ben belirli oyuncuların üzerine takım kurmuyorum. Ben takım içindeki bütün oyuncuların performansları yükselirse kendimi başarılı sayıyorum.

Basına karşı her zaman samimi cevaplar verdim. Ne düşünüyorsam onu söyledim. Basın bana toleranslı davrandı ama zaten ortada problem olacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. 

Çok güzel bir sezon geçirdik Sneijder'le. Geldiğimde onunla karşılıklı konuştuk. 'Benim için bir problem yok senin için var mı?' diye sordum. O da 'benim için de problem yok' dedi. Sonrasında haydi çalışalım dedik. Çok kaliteli oyuncu, iki ayağını da kullanabiliyor.

Son dakikalar çok önemli. Siz son dakikalarda gol bularak galibiyete ulaşırsanız hem rakibiniz hem de yarıştığınız rakipler moral olarak çöküyor. Tabii ki bunda sizin maçı son saniyelere kadar bırakmamanızın da etkisi büyük. 

Hiç bir oyuncumuz hakkında transfer tasarrufumuz şimdilik yok. Oyuncularımız hakkında çok transfer haberi de çıkıyor ama bize gelen bir teklif yok.

Geldiğimiz zaman takım puan olarak kötü durumda değildi. Ancak oyun olarak ışık vermiyordu. İlk yapmamız gereken şey takımı grup haline getirmekti. Biz bunu sağladık. Yerli, yabancı kopukluğu da vardı. Bunu da çözdük, iletişim sorununu ortadan kaldırdık. Bu da bize başarıyı getirdi.

Hürriyet