MedyaFaresi MedyaFaresi

Halit Ergenç bu defa şarkı söyleyecek

15’inci yaşını kutlayan İş Sanat’ın yeni sezon programı yine dopdolu. Klasik müzikten caza, dünya müziğinden dans gösterilerine, yerli projelerden şiir dinletilerine ve çocuk etkinliklerine uzanan program kapsamında Halit Ergenç de solist olarak İş Sanat sahnesine çıkacak.

Eklenme: 03 Ekim 2014 14:46 - Güncelleme: 31 Mart 2016 20:26


Bu yıl 15’inci yaşını kutlayan İş Sanat’ın kasım ayında başlayacak yeni sezon programı önceki gün yapılan basın toplantısıyla açıklandı. Öyle görünüyor ki İş Sanat, yeni sezonda da klasik müzikten caza, dünya müziğinden dans gösterilerine, yerli projelerden şiir dinletilerine ve çocuk etkinliklerine uzanan geniş yelpazede bir program sunacak. Yeni sezonda İş Sanat sahnesinde izleyeceğimiz sürpriz isimlerden biri de ünlü oyuncu Halit Ergenç. Ocak ayında gerçekleşecek konserde Ergenç, Sinema Senfoni Orkestrası eşliğinde klasikleşmiş müzikallerden ve sevilen film müziklerinden oluşan eserler seslendirecek.
 
AÇILIŞ BİFO’DAN
 
İş Sanat, yeni sezonunu, artık bir gelenek haline gelen Borusan İstanbulFilarmoni Orkestrası konseriyle açıyor. BİFO, 1 Kasım Cumartesi akşamı Alpaslan Ertüngealp’in şefliğinde ve piyanist Hüseyin Sermet’in solistliğinde sahne alacak. Rus keman virtüözü Vadim Repin, bu kez 14 Kasım Cuma akşamı İngiliz şef James Judd yönetiminde ve oda topluluğu Wiener Concert-Verein eşliğinde sahne alacak. Güney Kore asıllı kemancı Sarah Chang, 25 Kasım’da, kemancı Giuliano Carmignola 5 Aralık’ta,Avrupa’nın en seçkin oda orkestralarından biri olan Münih Oda Orkestrası 13 Aralık’ta çalacak. Geleneksel yeni yıl konserinde bu yıl müziği mizahla birleştiren Johann Strauss Orkestrası sahne alacak. Sezon boyu klasik müzik sevenler soprano Kristy Swift, Basel Oda Orkestrası, piyanist Khatia Buniatishvili, Akademie für Alte Musik Berlin orkestrası, Chiaroscuro Quartet, oda topluluğu Geneva Camerata, Efe Baltacıgil’in de çaldığı Philharmonia Quartet konserler verecek. Sezonun klasik müzikteki ağır topları ise yeni kuşağın nefes kesen keman virtüözlerinden biri olarak tanımlanan Ray Chen. Kemancı Londra Filarmoni Orkestrası ile 3 Mart 2015 Salı akşamı çalacak.
HALİT ERGENÇ'TEN BERGÜZAR'A ÖPÜŞME İZNİ

HALİT ERGENÇ'TEN SEVENLERİNE MÜJDE