MedyaFaresi MedyaFaresi

''Hakkınızı helal edin!'' Vicdanlı hırsızdan ilginç not!

Samsun'da emekli bir öğretmenin evine giren hırsız, çok ilginç bir not bıraktı ve ziynet eşyalarını alarak kaçtı.

Eklenme: 17 Haziran 2009 01:04 - Güncelleme: 25 Şubat 2016 11:18
SAMSUN�un Atakum İlçesi�nde emekli öğretmen 58 yaşındaki Emin Özçelik�in evine gece geç saatte giren hırsız, evi soyduktan sonra rujla yatak odasındaki aynaya, "Hakkınızı helal edin, oğlum için yaptım. Beni buna mecbur ettiler" diye yazarak kayıplara karıştı.

Atakum İlçesi�nde oturan ve bir haftadır şehir dışında bulunan emekli öğretmen Emin Özçelik, bu sabah evine geldi. Yatak odasına eşyasını yerleştirirken aynaya rujla yazılan notu görünce polise haber verdi. Evde yapılan incelemede, emekli öğretmenin eşine ait olan biri altın kaplama 2 kol saati, 2 küpe, 2 kolye ucu, 2 yüzük, cep telefonu ve altın takı setinin çalındığı ortaya çıktı.

Hırsızın birinci kattaki daireye balkon kapısını zorlayıp açarak girdiği belirlenirken, polis ayna ve rujdan parmak izi alarak olayla ilgili soruşturma başlattı. Aynadaki yazıyı gördükten sonra şaşkına döndüklerini söyleyen emekli öğretmen Emin Özçelik, "Evi fazla dağıtmamış. İlk başta hırsız girdiğini bile anlamadık. Aynadaki yazıyı görünce soyulduğumuzu anladık. Bu notu silmeyeceğim ve böyle saklayacağım" diye konuştu.

(Vatan)