MedyaFaresi MedyaFaresi

Hakan Kurşun Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde!

Yerli ve yabancı çok sayıda markanın reklam filmlerinin yönetmenliğini yapan Hakan Kurşun Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde ders verecek…

Eklenme: 13 Eylül 2013 12:12 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 16:52
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde yer alan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü öğrencileri ünlü yönetmenden ders alacak. Aralarında dünyaca ünlü markaların da bulunduğu birçok ürünün reklam filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Hakan Kurşun, bilgi birikim ve deneyimlerini gençlere aktaracak.
 
Reklam filmlerinin yanı sıra “Ayaz” adlı sinema filmi ve bazı televizyon dizilerine de imza atan Kurşun, genç kuşak yönetmenlerden. Almanya doğumlu olan Kurşun, son dönemde yıldızı parlayan reklamcılık sektöründeki gelişmeleri, yeni yönelimleri ve reklam filmlerinde başarının sırlarını Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencileriyle paylaşacak.
 
Hakan Kurşun teorik bilgilendirmenin yanı sıra, başarılı reklam filmlerinden bir seçkiyle öğrencilerin bilgi ve birikimlerinin artması yönünde çalışmalarda bulanacak.
Kurşun, öğrencilere “Reklamcılık ve Tutundurma Yönetimi Dersi”ni verecek.
 
Yönetmen Hakan Kurşun kimdir?
 
1967 Bandırma doğumlu olan Hakan Kurşun meslek hayatına, 1984 yılında Kabataş Lisesi’ni bitirdikten sonra AFM stüdyolarında Kamera Asistanı olarak başladı. 1985 –1998 yılları arasında yaklaşık 2000’e yakın reklam filminde Görüntü Yönetmeni olarak görev alan Hakan Kurşun,1998 yılında Yönetmenliğe başladı. İngiltere’de oyuncu koçluğu ve sinematografi  eğitimi aldı ve  birçok projeye imza attı. İngiltere, Almanya ve Macaristan’da prodüksiyonu gerçekleşen Mercedes Benz, Vodafone, E-Plus gibi uluslararası markaların reklam filmlerinde yönetmen olarak görev alan Hakan Kurşun bugüne kadar 300’e yakın reklam filmine yönetmen olarak imza attı. Almanya\'da çektiği Mercedes filmlerinden biri dünya çapında çekilmiş olan Mercedes reklam filmleri arasından dünya 4.’sü olmuştur. Hakan Kurşun halen sinema, dizi ve reklam filmi yönetmenliğine devam etmektedir.
YURT İÇİ VE YURT DIŞINA ÇEKTİĞİ REKLAM FİLMLERİ
Türkiye’deki birçok markanın reklam filmleri…
Avrupa;
Mercedes araba reklamları…
Vodafone Life reklamları…
Vitaphone
E- plus
 Mercedes Reklam Filmi Yeni Nesil E Serisi  (Mercedes Benz serisi reklam filmi dünya 4.sü)

YÖNETMENLİĞİNİ YAPTIĞI SİNEMA VE TV DİZİLERİ
Ayaz sinema filmi                                    2012
Konstantin’in Şifreleri                                   (TV Dizisi )2009    
Aynadaki Düşman                                          (TV Dizisi ) 2009
Yalancısın Sen                                                   (TV Dizisi) 2009
Doludizgin Yıllar                                                (TV Dizisi) 2008
Hacettepe Efsanesi                                        (TV Filmi) 2006
Dök İçini Rahatla                                              (TV Dizisi)