MedyaFaresi MedyaFaresi

Hakan Çelik grev kırıcılığı yaptı mı?

MEDYAFARESİ ÖZEL- Bazı internet sitelerinde çıkan ve Medyafaresi.com'un da yer verdiği Hakan Çelik'in THY greviyle ilgili sözlerine Çelik'ten açıklama geldi.

Eklenme: 15 Mayıs 2013 15:51 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 08:00

Sunucu ve yazar Hakan Çelik, grevin THY işçilerinin en doğal hakkı olduğunu söylerek, CNN Türk\'teki Parametre programında yaptığı açıklamalar için Medyafaresi\'ne konuştu.

O haber neydi?

İşte Hakan Çelik\'in o açıklaması...

Başka bir internet sitesinden alıntılayarak kullandığınız THY ile ilgili haberde "Programın başından itibaren sadece THY çıkarlarından bahseden Hakan Çelik" ifadesi gerçeği yansıtmıyor. Ebru Baki ile programın ilk yarım saatini bu konuya ayırdık ve Türk Hava Yolları\'nın bugünkü başarılı seviyesinde işçilerin, emekçilerin, çalışanların ne kadar önemli rolü olduğunun altını çizdik. Grev hakkı hukukun güvencesi altındadır ve işçilerin bu hakkı kullanmak istemeleri doğaldır. Ancak THY son grevin düzenlendiği 22 yıl önceki şirket değil. Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu kuruluşunun çalışanları da bu sorumluluk duygusuyla hareket ediyor.

Hakan Çelik\'in o açıklamalarını izlemek için tıklayın..

İki hafta önce Alman Lufthansa greve gitti ve 1500 dolayında seferini gerçekleştiremedi. Şirketi büyük zarara uğratan iş bırakma faaliyeti bu ölçeğe ulaşırsa THY\'nin algısını ve büyüme motivasyonunu olumsuz yönde etkileyecektir. Diğer taraftan Türkiye\'ye yılda 30 milyonun üzerinde turist geliyor ve THY havacılığın omurgası olarak bu insanların büyük bölümünü taşıyor. Turizmden inşaata otomotivden kongre ve eğlence sektörüne kadar ekonominin çok önemli dallarını besleyen havacılığımız üzerine titrememiz gereken bir alandır. Dünyada marka haline getirebildiğimiz birkaç kuruluştan biri olan THY\'ye ve onun çalışanlarına sahip çıkmak bu ülkenin insanları olarak hepimizin sorumluluğundadır.

THY’DE GREV GÜNÜ -VİDEO-

FEMEN THY İÇİN SOYUNDU FOTO GALERİ

Grev gibi önemli bir hakkı oldukları halde bunu kullanmayarak çalışma yönünde fedakarlık yapanlar bu nedenle takdiri hakediyor. THY yönetimi de buna karşılık olarak barışçı bir çalışma ortamı, iş huzuru ve sağlıklı bir büyüme için işçileriyle anlaşma yoluna gitmelidir.