MedyaFaresi MedyaFaresi

Hakan Albayrak: O ilanı ben verdim!

Gazeteci Hakan Albayrak, "Olmasaydı da olurduk" ilanını verenin Eyüp Gökhan Özekin olmadığını aksine ilanı kendisinin verdiğini açıkladı.

Eklenme: 09 Nisan 2015 20:54 - Güncelleme: 29 Mart 2016 05:46

AK Parti'den Uşak Milletvekili adayı gösterilen mimar Eyüp Gökhan Özekin'i "Olmasaydı da olurduk" ilanı üzerinden eleştirilmesi, ayrıca "El Kaide" ile ilişkili gösterilmesi üzerine Albayrak'tan açıklama geldi.

Konuya ilişkin en net yazıyı yazan ve tartışmalara son noktayı koyan Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Hakan Albayrak, gazetelere “Olmasaydı da olurduk” ilanını kendisinin verdiğini ve yaşananın Özekin'in üzerine kalmasının kendisini konu mankeni yapacağını söyledi.

"O İLANIN ARKASINDAKİ ADAM BENİM"

Bugünkü yazısında "Terörist yandaşı medya Eyüp Gökhan'a karşı" başlığıyla çarpıcı bilgileri paylaşan gazeteci Hakan Albayrak, "Alperen Ocakları eski Başkanı Eyüp Gökhan Özekin’in milletvekili adaylığını dehşetle karşılamayacaklardı da ne yapacaklardı? Gazetelere “(Mustafa Kemal) Olmasaydı da olurduk" ilanını veren işadamıymış! Bir kere o ilanın altındaki imza SANCAKTAR’dı ve Sancaktar’ın bütün siyasi ve ideolojik ‘eylem’lerinin yetkisi de sorumluluğu da o derginin genel yayın yönetmenliğini yapan bendenize aitti. O ilanın arkasındaki adam da benim! Derginin masraflarını karşılıyordu diye böyle yetkilere sahip değildi Eyüp Gökhan. Tabii ki arkamda duracaktı ve durdu; ama bana ait olan o yetki ve sorumluluğu Eyüp Gökhan’a mal etmek beni konu mankeni mertebesine indirmektir ki bunu asla kabul edemem"ifadelerini kullandı.

"GEÇMİŞİ ÜLKÜCÜDÜR"

Eyüp Gökhan Özekin'in Ülkücü geçmişe sahip olduğunu anlatan Albayrak, "Asıl konu o değil zaten. Asıl konu, yukarıda da değindiğim gibi, Eyüp Gökhan’ın Ülkücü geçmişidir. Reisçiliği ve AK Parti’liliği yetmezmiş gibi bir de eski Ülkücü olan, üstelik Ülkücü harekette merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun yanında yöneticilik pozisyonunda yer almış olan bir adam söz konusu. Fanatik solcu kindarlığını tahrik etmek için bire bir" dedi.

İşte o ilan:

Kaynak: Ensonhaber