MedyaFaresi MedyaFaresi

Hadi ipucu sorusu 30 Ekim: Buray'ın son albümünün ismi nedir? Hadi müzik gecesi ipucu sorusu cevabı

Gerçek para ödüllü Bilgi yarışması Hadi'nin bu akşamki ipucu sorusu belli oldu. Hadi Instagram'dan  Buray'ın son albümünü dinleyen var mı? Peki son albümünün ismini biliyor muyuz? diye sordu. Hadi İpucu Sorusu Cevabı haberimizde.

Eklenme: 30 Ekim 2018 16:32 - Güncelleme: 30 Ekim 2018 16:36

Türk pop müziğinin başarılı ismi Buray'ın son çıkardığı albümün ismi merak konusu oldu. 'Sen Sevda Mısın', 'Sahiden' ve 'Gitmem Gerek' gibi pek çok sevilen şarkıya imza atan Buray'ın en son çıkardığı albümü ve bu albümün ismini merak eden vatandaşlar, konuya dair merak edilen detayları sorguluyor.

Peki, Buray'ın son albümünün ismi nedir? İşte, konuya ilişkin detaylar...
2015'de ilk albümü olan "1 Şişe Aşk"ı piyasaya süren Buray bu albümden sonra 2016 yılında da "Sahiden" ile müzikseverlerin karşısına çıkmıştı.

Genç oyuncu son olarak, 19 Ekim 2018'de dinleyicileriyle üçüncü çalışması "Kehanet"i buluşturdu. Yani vatandaşların merakla araştırdığı "Buray'ın son albümünün ismi nedir?" sorusunun yanıtı Kehanet...

BURAY KİMDİR?

15 Haziran 1984 tarihinde KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da dünyaya gelen Buray'ın tam adı Buray Hoşsöz'dür. Lise eğitimini Türk Maarif Koleji'nde aldıktan sonra, üniverite eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü'nde tamamlamıştır.

Büyük Britanya'daki Glamorgan Üniversitesi’nde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine yüksek lisans eğitimi de yapan Buray, Avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atmış, başta Ferhat Göçer'in “Unutmuş Çoktan” şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler vermiştir.

2015 yılında, Melbourne’daki stüdyosunda ilk albümü "1 Şişe Aşk" için çalılışmalar yapan Buray, Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti.

Solistliğini üstlendiği “Sensitive Vibrations” grubuyla ve “Acoustic Ceremony” projesiyle birçok konser veren Buray, geniş ve modern İngilizce repertuvarı ile büyük ilgi gördü.

2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve İngiltere Royal Alexandra Palace’da konser veren Buray, 2008 yılında “Yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı. Kıbrıs’ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan genç yıldız, KKTC’deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi.

"1 Şişe Aşk" albümünün çıkış şarkısı "İstersen" oldu. Sözleri Gözde Ançel’e, bestesi Buray ve Gözde Ançel ikilisine ait olan "İstersen" şarkısının düzenlemesi de Buray’ın imzasını taşımaktadır.

Albümün ikinci klibi "Sen Sevda Mısın" şarkısına çekildi. Şarkı, Türkiye resmî listesi'nde 1 numara olma başarısı gösterdi. "Sen Sevda Mısın"'ın ardından üçüncü klip olarak "Kimsenin Suçu Yok" şarkısı yayımlandı.