MedyaFaresi MedyaFaresi

Hacıosmanoğlu'ndan lig erteleme yorumu

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası maçlarının bir hafta ertelenmesi" yönündeki kararın ardından konuştu.

Eklenme: 06 Nisan 2015 17:56 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 20:44

İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Riva'daki merkezinde Gençlik ve SporBakanı Akif Çağatay Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Süper Lig kulüp temsilcileri arasında yapılan toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bordo-mavili kulübün 1 numarası, "Burada bulunmamızın amacı; en başından beri insanlıkla bağdaşmayan saldırıyı değerlendirmekti. Bu sadece Fenerbahçe Kulübü'ne yapılan bir saldırı değildir. Bize de yapılan saldırıdır, bu olayı öyle kabul ediyoruz. Ancak algı oluşturmaya gerek yok. Böyle ciddi bir olay tüm ülkenin dikkatini çekiyorsa algı yaratılmamalı" dedi.

Başkan Hacıosmanoğlu, "Bu eylem amatörce değil, profesyonelce yapılan bir olay. Hareketli otobüse bunu yapmak kolay değil. Ateş edilen yerden 100 metre ileriye bir tüfek bırakılıyor. Bunu yapanlar gidip de 100 metre ileriye bırakmaz. Profesyonelce işi amatörce göstermek istemişler. Bunu adli makamlar inceleyecek, adli makamların ortaya çıkaracaklarını sükunetle bekleyeceğiz. Kolluk kuvvetlerinin incelemesi bitince daha iyi bir değerlendirme yaparız. Bu olayın aydınlanmasını hep beraber bekliyoruz. Bu tür eylemlere prim vermek doğru değil, ama tüm maçları erteleme görüşü hakim oldu" ifadelerini kullandı. Ali DANAŞ (DHA)